V první dvacetiminutovce se zapotil nejprve hostující gólman Lev, který vychytal Heřmana. Následně musel zasahovat Orct po dorážce Káni a těsně před sirénou si třebíčský brankář poradil s nájezdem Mikulíka.

Na brankové koření si diváci museli počkat až do poloviny utkání, když se domácím hráčům podařilo využít přesilovku poté, kdy si Lev srazil za záda pokus Pajiče. Svou chybu ale třebíčský gólman napravil při šanci Dragouna a tak po dvou třetinách svítil na ukazateli skóre pouze stav 1:0.

Šok pro domácí příznivce přišel v úvodu třetího dějství, kdy z prostoru mezi kruhy vypálil Dolníček a trefil se pod horní tyčku branky Orcta. Vrátit vedení mohl Lvům v 52. minutě Mikulík, který byl sice faulován, ale přesto ujel obráncům, ovšem vylámal si zuby na strážci třebíčské svatyně.

O chvíli později v přesilovce vybídl Alinč ke skórování Janků, ze souboje ale opět vyšel vítězně brankář Lev a další velkou příležitost po přihrávce Šagáta „zazdil,“ Dragoun, který z ideální pozice netrefil branku.

Ve zbytku základní hrací doby už branka nepadla a utkání se, stejně jako premiérový duel s Kadaní, muselo prodlužovat. Hostující Dolníček měl 25 s před koncem na hokejce vítězný gól, zasáhl však Orctův beton.

A když vzápětí na druhé straně selhal v sólovém nájezdu Dragoun, o majiteli plusového bodu rozhodly samostatné nájezdy. V nich se rozhodlo až v jedenácté sérii, když z domácích proměnili Hovorka a Mikulík a ten uspěl i podruhé.

Ústí – Třebíč 2:1 (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 31. Pajič (Hovorka, Vobořil), rozhodující nájezd Mikulík – 42. Dolníček (Látal). Rozhodčí: Petružálek - Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 3:3.. Využití: 1:0:. Diváků: 2150.

Ústí: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička - Šagát, Mikulík, Dragoun - Janků, Alinč, Heřman - Hovorka, Pajič, Šaffer - M. Pšurný, Kloz, R. Pšurný.

Třebíč: Lev – Hrbáček, Koktan, Sedláček, Kaláb, Sláma, Kania, Bulička, Ostrčil - Burian, Zahradník, Přibyl - Laš, Dolníček, Látal - Káňa, Nahodil, Obdržálek - Kundela, Burián, Fila.