Vstup do zápasu přitom vyšel lépe domácím hráčům, ti se už v 8. minutě dostali do vedení díky přesilovkové brance Martínka. Na konci prvního dějství ale vyrovnal útočník Lvů Rok Pajič, když rovněž v přesilové hře, překonal brankáře Kučeru.

Druhá třetina nenabídla příliš pohledný hokej, přesto se v jejím závěru Severočeši poprvé v utkání dostali do vedení, když se prosadil forvard Pavel Kříž.

Ústečané svůj náskok pečlivě hlídali a když se v závěrečném dějství neujala obrovská příležitost domácího Roda, udeřili potřetí. Po přihrávce Šagáta se tvrdou ranou trefil Milan Mikulík a pojistil tak Lvům tříbodový zisk.

"Tábor má dobrý tým, určitě bude hrát v první lize důstojnou úlohu a hodně kousat," vysekl po utkání soupeři poklonu trenér Ústečanů Petr Rosol a dodal:

"Dnes jsme s Táborem odehráli vyrovnanou první třetinu. Ve druhé části už jsme si podle mého názoru vytvořili tlak, který jsme však nedokázali i díky výbornému brankáři Kučerovi brankově zúročit a odskočit na rozdíl, který by nám zaručil klid. Takto jsme museli bojovat o výsledek až do konce."

HC Tábor - HC Slovan Ústečtí Lvi 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 8. Martínek (Kocar, Nedorost) - 20. Pajič (Vobořil), 38. P. Kříž (R. Pšurný, Sklenička), 48. Mikulík (Šagát, Němeček). Vyloučení: 10:9. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1.

Ústí:
Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna - Šagát, Mikulík, Sklenička - Dragoun, Janků, Alinč - Heřman, Mrázek, Pajič - Pazourek, R. Pšurný, P. Kříž - M. Pšurný.