V souboji domácích Lvů s Draky mohl skóre otevřít už v 6. minutě slovenský forvard Marek Hovorka, pravá tyč Vojtkovy svatyně však byla proti.

Na první výbuch radosti si tak ústečtí fanoušci museli počkat až do 15. minuty, kdy se prosadil Michal Pšurný. Další úspěšné zásahy na sebe nenechaly dlouho čekat, ještě do konce první dvacetiminutovky zvýšili na 3:0 pro Severočechy Ondřej Kříž s Janem Alinčem.

Druhá perioda nabídla pohledný hokej s šancemi na obou stranách, oba brankáři se ale činili. Ve 27. minutě duelu se sice Draci dočkali snížení z hole Nogy, o tři minuty později však Lvům vrátil třígólový náskok Alinč.

Krátce před koncem druhé části mohli Ústečané své vedení navýšit v minutu dlouhé dvojnásobné přesilovce, s tou ale nenaložili dle představ.

Do třetí dvacetiminutovky vlétl ústecký uragán po hlavě a už po 93 vteřinách slavil domácí kotel pátý gól v kleci Vojtka, když se po krásné přihrávce Zemana prosadil Roman Pšurný. V čase 45:10 fauloval obránce Zukal unikajícího Pajiče a rozhodčí nařídil trestné střílení. To sám postižený proměnil učebnicovou kličkou a zvýšil už na 6:1 pro Lvy.

Vzápětí dostali příležitost dvojnásobné přesilovky i hosté, stejně jako Ústečané s ní však naložili bídně a tak přišel trest! V 54. minutě klání navýšil vedení Lvů Hovorka a v závěru uzavřel střelecký účet nádhernou střelou po samostatném úniku Pajič.

Svěřenci kouče Rosola tak neprohráli ani v osmém kole prvoligové soutěže a nadále drží druhou příčku v tabulce. Lepší je jen regionální rival z Chomutova, který tentokrát zvítězil v Táboře.

Ústečtí Lvi – Salith Šumperk 8:1

Třetiny: 3:0, 1:1, 4:0

close zoom_in Muž zápasu: Alinč.

Ústí: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička – Dragoun, Mikulík, Heřman – Janků, Alinč, Pazourek – Hovorka, Pajič, Kloz – M. Pšurný, P. Kříž, R. Pšurný. Trenér: Rosol.

Šumperk: Vojtek – Rimmel, Novajovský, Sedlák, Rangl, Ondráček, Vosátko, Zukal – Steber, Barus, Hašek – Noga, Hulva, Antonovič – Meluzín, Ostřížek, Vymazal – Janečka, Pekr, Orsava. Trenér: Režnar.

Branky a nahrávky: 15. M. Pšurný (R. Pšurný, P. Kříž), 16. O. Kříž (Kloz), 18. Alinč (Zeman, Pazourek), 30. Alinč (Pazourek), 42. R. Pšurný (Zeman, Klobouček), 46. Pajič z tr. střílení, 54. Hovorka (Alinč), 58. Pajič (Klobouček, Pazourek) – 27. Noga (Barus). Rozhodčí: Florian – Koskuba, Bertlík. Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Oslabení: 1:0. Diváci: 2156.