Na první branku se ve Zlatopramen Areně čekalo až do 48. minuty. V té rozjásal ústecké diváky kapitán Lvů Jan Klobouček a poslal domácí tým do vedení. Do té doby se ale fanoušci ústeckého týmu ve Zlatopramen Areně spíše nudili.

První třetina zápasu nabídla nezáživný hokej s minimem šancí na obou stranách. Jediným vzruchem tak na dlouhou dobu byla strkanice domácího Šaffera s hostujícím Habzou, za kterou byli oba aktéři vyloučeni.

Skóre mohl ve 13. minutě otevřít ústecký Michal Pšurný, ale zblízka minul Pincovu svatyni. Když vzápětí neuspěl ani Klobouček a Pabiška na druhé straně orazítkoval horní tyč Fialovy klece, šlo se do kabin za stavu 0:0.

Podprůměrný prvoligový hokej pokračoval i ve druhé dvacetiminutovce. Až od poloviny zápasu se Lvům dařilo překonávat obranu hostů, všechny šance však končily u skvěle chytajícího Pince.

Na zkušeném gólmanovi si nejprve v samostatném úniku vylámal zuby agilní Michal Pšurný, vzápětí neuspěl ani Mrázek, když mířil pouze do lapačky.

Rozhodnutí zápasu tak přinesla až poslední dvacetiminutovka. V té se nejprve farma libereckých Bílých Tygrů dočkala několika přesilových her, žádnou z nich ale využít nedokázala, a tak na druhé straně udeřili domácí hráči.

V přesilové hře napřáhl od modré kapitán Lvů Jan Klobouček a nekompromisně propálil vše, co mu stálo v cestě. V závěru zápasu ještě zmrazil ústecké publikum hostující Hobza, když nešetrně vrazil domácího Hovorku na hrazení a vyfasoval za to trest na pět minut plus do konce utkání. Lvi sice další branku nepřidali, díky dlouhé přesilové hře už si ale vítězství uhlídali.

Ústečtí Lvi – Benátky nad Jizerou 1:0

Třetiny: 0:0, 0:0, 1:0

close zoom_in Muž zápasu: Pinc (Benátky).

Ústí: Fiala – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička – Kloz, P. Kříž, Heřman – Mrázek, Alinč, Pazourek – Hovorka, Hanzl, Šaffer – M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný.
Trenér: Rosol.

Benátky: Pinc – Hobza, Kajínek, Kolmann, Drábek, Pavlů, Mrkvička, Hrach – Hudíček, Skořepa, Weiss – Kudrna, Šinkovič, Dušek – Pabiška, Krupka, Kica – Kopic, Urban, Nevyhoštěný – Bárta.
Trenér: Černý.

Branka a nahrávka: 48. Klobouček (Mikulík). Rozhodčí: Petružálek – Štofa, Šperl. Vyloučení: 7:7, navíc Hobza 5 min. + do konce utkání a Skořepa (oba Ben.) 10 min. os. trest. Využití: 1:0. Diváci: 2081.