Šlo o souboj prvního s druhým, zároveň o duel dvou neporažených týmů. Po dvou třetinách totiž domácí vedli již 6:1, ve třetím dějství dokázali Lvi zkorigovat na konečných .

Chomutovští hokejisté vstoupili do utkání hodně aktivně a ani hosté se nechtěli nechat zahanbit. Brankově se ovšem prosazovali pouze domácí hráči, v desáté minutě otevřel skóre Kraft a pět minut po něm zvyšoval na dvoubrankový rozdíl Trochta.

Hosty vrátil do hry gól krátce po startu druhé dvacetiminutovky, jeho autorem byl R. Pšurný. Poté ale led ovládli borci v modrobílých dresech a po trefách Trochty, Malinského a O.Fialy se nechal ústecký gólman Orct za stavu 5:1 vystřídat. Na jeho místo přišel R. Fiala a ten udržel čisté konto sedm minut. Nejprve ho překonal Trefný, jehož ránu ovšem zastavila tyč a ve 40. minutě pak na 6:1 upravoval Jíra.

Drtivý tlak domácích po druhé přestávce trochu opadl a hosté se díky tomu dokázali prosadit dvěma slepenými góly, na kterých se střelecky podíleli M. Pšurný a Janků.

Zbytek utkání si ale chomutovští hráči pohlídali a dokráčeli tak k zaslouženému vítězství, 6:3, které je upevnilo na první příčce druhé nejvyšší soutěže. Ústečtí Lvi tak poprvé v této sezoně poznali hořkost porážky, o to hořčejší byla proto, že přišla na ledě úhlavního rivala v boji o postup do extraligy…

KLH Chomutov - HC Slovan Ústečtí Lvi 6:3 (2:0, 4:1, 0:2)

Góly 1:0 10. Kraft (Procházka), 2:0 15. Trochta (Trefný), 2:1 23. R. Pšurný (Mikulík, M. Pšurný), 3:1 28. Trochta (Pavlas), 4:1 29. Malinský (Skořepa, Grof), 5:1 33. Fiala (Jeslínek), 6:1 40. Jíra (Trochta), 6:2 45. M. Pšurný (Mikulík), 6:3 47. Janků (Kloz).