Úvod zápasu patřil hostům, v jejichž sestavě se objevil i olympijský vítěz z Nagana David Moravec. Už ve 3. minutě si díky přesilové hře vytvořili tlak a gólman Lvů Orct se v kleci nenudil. O chvíli později došlo ve Zlatopramen Areně ke kuriózní situaci, když se při hře na ledě objevily dva puky.

První vážnější gólovou příležitost si domácí hokejisté vytvořili až ve 14. minutě zápasu, ale Janků sám před Vošvrdou neuspěl. O dvě minuty později mohli na druhé straně udeřit Panteři, Orct byl však znovu na místě.

Úvodního gólu se tak diváci dočkali až těsně před první sirénou. Slovenský forvard Hovorka ujel hostující obraně a i přesto, že byl hákován, vymetl šibenici havířovské branky.

Ve druhé dvacetiminutovce Lvi zvýšili tempo a už po několika vteřinách uzamkli svého soka v obranné pásmu. Sám před Vošvrdou se během chvíle dvakrát ocitl Alinč, ani jednou však neuspěl.

Neujala se ani rána beka Zemana, která skončila jen na horní tyči havířovské svatyně. Hosté se z tlaku vymanili až faulem a Lvi nabídnutou přesilovkou nepohrdli. Na 2:0 pro Ústečany zvýšil Janků.

Zkušený forvard Lvů se ve třetí třetině mohl dočkat i své druhé trefy, ale v přesilové hře přestřelil odkrytou klec Vošvrdy. Když poté skončila rána Skleničky od modré na pravé tyči hostující branky, skončilo utkání fotbalovým výsledkem 2:0.

Ústečtí Lvi – Havířov Panthers 2:0

Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0

Muž zápasu: Orct.

Ústí: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička – Hovorka, Alinč, Šaffer – Janků, Pazourek, Heřman – Mrázek, P. Kříž, Kloz – M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný. Trenér: Rosol.

Havířov: Vošvrda – Zientek, Klimeš, Peštuka, Rangl, Tesařík, Šafařík, A. Hruška, Krisl – Žajgla, Moravec, Fořt – Haas, Piecha, Smejkal – Szabo, Velecký, Červenka – Seman, Zeliska, Sikora. Trenér: Dornič.

Branky a nahrávky: 20. Hovorka (Němeček, Alinč), 22. Janků (Klobouček). Rozhodčí: Horák – Polonyi, Jílek. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0.