„Dáváme málo gólů. Šance řešíme špatně a chybí nám důraz v koncovce. Proto je také neproměňujeme. Chybí nám střelba. Někdy bohužel chceme až moc hrát hokej a to proti bránícím týmům moc nefunguje,“ nechal se po utkání slyšet zkušený forvard Lvů Pavel Janků, který zařídil druhý gól zápasu.

O ten první se postaral slovenský útočník Marek Hovorka, když na konci první dvacetiminutovky ujel hostující obraně.

„Marek dal nádherný gól, který nám hodně pomohl. První třetina z naší strany nebyla dobrá. Zbytečně jsme propadali a soupeř nás přečísloval. Trenéři nám k tomu ale v kabině něco řekli a od druhé části jsme se začali více tlačit před bránu,“ vypráví Janků, který přesně v čase 22:00 poslal domácí celek do dvougólového vedení.

„Bylo to v přesilovce. Honza Klobouček vystřelil a já jeho ránu tečoval. Puk se odrazil zpátky ke mně a jen jsem ho uklidil do prázdné branky,“ popisuje svou trefu.

Kromě dvou hezkých branek v rozmezí tří minut se ale diváci ve Zlatopramen Areně spíše nudili. „Myslím, že máme ještě na čem pracovat,“ přiznává Janků a pokračuje: „Za to, že jsme neinkasovali vděčíme Zdeňkovi Orctovi. V obraně jsme nehráli dobře a on chytal fantasticky. Vyhráli jsme především díky němu,“ chválí svého spoluhráče.

Ústečtí Lvi drží v tabulce prvoligové soutěže nadále druhou příčku a na lídra z Chomutova ztrácí čtyři body. Už v sobotu je však čeká další těžká bitva. „Jedeme do Jihlavy, kde to bude hodně těžké. Musíme ale vyhrát,“ má jasno Pavel Janků.