„Nečeká nás nic jednoduchého, Jihlava má kvalitní mužstvo, což dokazuje i její postavení v tabulce. Dobré výsledky předváděli hráči Jihlavy už v přípravě. Bude to těžký zápas,“ má jasno trenér Severočechů Petr Rosol.

V doposud posledním kole se oběma soupeřům dařilo rozdílně. Zatímco ústečtí hráči splnili roli favorita a v domácím prostředí vydřeli výhru (2:0) nad Havířovem, Jihlava nestačila na chomutovský Express a z jeho ledu si odvezla třígólovou porážku. Ústečané nyní chtějí dobýt její stadion, čemuž podřídí i taktiku. „Musíme hrát ze zabezpečené obrany a pokusit se využívat rychlé brejky,“ nastínil kormidelník Lvů plány svého mužstva.

Podle svých slov bude mít k dispozici kompletní kádr. „Do hry už se zapojí i útočníci Pajič s Dragounem,“ prozrazuje Rosol horkou novinku.

Další změnou oproti poslednímu domácímu vystoupení Slovanu bude rošáda v brance. „Šanci tentokrát dostane Radek Fiala. Už na začátku sezony jsme říkali, že se gólmani budou střídat po dvou zápasech a teď na Radka vychází řada,“ prozrazuje trenér Lvů.

Ti jsou po dvanácti odehraných kolech prvoligové soutěže zatím stále na druhé příčce tabulky se ztrátou čtyř bodů na lídra z Chomutova. Hráčům Jihlavy patří v tabulce soutěže prozatím šesté místo. V případě úspěchu si však hokejisté z Vysočiny mohou polepšit. O tom ale Ústečtí Lvi nechtějí ani slyšet. „Chceme vyhrát a uděláme pro to maximum,“ slibuje severočeským fanouškům trenér Rosol.

Kdo se nakonec bude radovat z vítězství? To se ukáže už v sobotu v 17.30 hodin.