Hostování mu skončilo a teď se nabízí otázka, co bude s 37letým borcem, kmenovým hráčem prvoligového Ústí nad Labem, dál.

„Je pravda, že se o služby Dušana zajímá po úspěšné plzeňské výpomoci řada klubů. Jak z extraligy, tak ze zahraničí,“ potvrdil zájem marketingový manažer ústeckého klubu Přemysl Zeman.

Salfický se v neděli večer rozloučil v Plzni a včera dopoledne už polykal tréninkové dávky na ústeckém ledě.

„Co bude dál, je věc obou vedení, které se musí domluvit. Já jsem v Plzni momentálně skončil. Pokud bude ještě zájem, tak uvidíme. Škoda, že jsme nezvládli dobře rozehraný zápas s Libercem. Loučení jsem si představoval určitě jinak,“ řekl po porážce s libereckými Bílými Tygry pro portál hokej.cz Salfický. Jeho tým na vlastním ledě vedl 2:0, avšak nakonec doma podlehl 2:3.

close zoom_in Salfický působil na západě Čech už jednou. V letech 1997 až 2001 tam nastartoval nejlepší část kariéry a pak byl draftován klubem NHL New York Islanders.

Rovněž druhá mise na západě Čech se účastníkovi olympijských her v Turíně povedla mimořádně skvěle. Podle většiny statistik patřil mezi nejúspěšnější gólmany tuzemské elitní soutěže. I proto jeho akcie na hokejové burze raketově stouply. Zájem mimo jiné vzbudil i na ruském trhu, ptají se na něj manažeři klubů tamní KHL.

„Co bude dál, to se teprve uvidí. Ve hře je i možnost, že nějaký čas ještě Plzni bude pomáhat,“ uvedl z ústeckého klubu Zeman.

V týmu lídra první ligy se při měsíční absenci Salfického střídali po dvou zápasech Zdeněk Orct a Radek Fiala.

„Je pravda, že máme tři opravdu kvalitní gólmany. Situaci chceme vyřešit tak, aby všichni co nejvíce chytali. Pro všechny by bylo nejlepší, kdyby bylo jasno co nejdříve,“ dodal Zeman.

Extraliga má nyní reprezentační pauzu, právě během ní by mělo být o rolích ústeckých gólmanů rozhodnuto…

Jak si vedl v ELH

close zoom_in DUŠAN SALFICKÝ odchytal v letošní sezoně na hostování v extraligové Plzni celkem devět zápasů.

Počet výher: 6

Počet porážek: 3

Počet obdržených branek: 17

Počet úspěšných zásahů: 229

Průměr gólů na zápas: 1,86

Procentuální úspěšnost: 93,09%