Lvi měli do utkání raketový nástup. Již po 22 sekundách byl vyloučen hostující Bartoň a přesilovku využil po přihrávce Janků Kloz.

Přesně o minutu později zvýšil Mikulík a hosté si v čase 2.06 vzali oddechový čas! Domácí však pokračovali v kanonádě a v 6. minutě vyhnal přesnou trefou z branky gólmana Olomouce Žigárdyho Šagát.

Jeho nástupce Sedlář však neudržel čisté konto ani deset minut a inkasoval z hole Heřmana. Pak byla ale vyloučen ústecký Hanzl a Hanáci přesilovku využili Davídkem.

Krátce po zahájení druhého dějství překonal brankáře domácích Lvů Salfického po přihrávce Kucharczyka Polodna. Ústečtí hokejisté přidali a při Sedlářovi stálo štěstí při střelách Kloboučka a Romana Pšurného. A když si dokázal olomoucký gólman poradit i s akcí Mikulíka, svítil po čtyřiceti minutách na ukazateli skóre stav 4:2.

Po pěti minutách třetí dvacetiminutovky byl vyloučen domácí Kloz, ovšem puku se zmocnil Dragoun a jel sám na Sedláře, pálil však těsně vedle. V polovině třetí třetiny měl ale přesně seřízenou mušku Mrázek.

Brankář Sedlář sice dokázal vyrazit střelu Vobořila, na dorážku Mrázka už byl ale krátký. Tím byl střelecký účet střetnutí vyčerpán a domácí hokejisté dalším ziskem tří bodů potvrdili pozici lídra tabulky.

V dalším prvoligovém duelu se představí Lvi ve středu v Třebíči.

I. hokejová liga: Ústí - Olomouc 5:2

Branky a nahrávky: 2. Kloz (Janků, Klobouček), 3. Mikulík (R. Pšurný, M. Pšurný), 6. Šagát (R. Pšurný, M. Pšurný), 15. Heřman (Němeček, Hovorka), 50. Mrázek (Vobořil) – 16. Davídek (Ministr), 22. Polodna (Kucharczyk).

Rozhodčí: Šindler – Brejcha, Suchánek.
Vyloučení: 3:6.