Od prvních minut viděli diváci dech beroucí hokejovou podívanou.

Skóre zápasu mohl otevřít už v 5. minutě domácí forvard Janků, tváří v tvář Hanuljakovi však neuspěl. O minutu později rozjásal na druhé straně tři stovky hostujících fanoušků Procházka, který při vlastním oslabení využil chyby ústecké obrany a střelou pod víko nedal Salfickému šanci.

Po inkasované brance se domácí hráči tlačili do šancí, žádnou z nich však využít nedokázali. V 8. minutě neuspěl před odkrytou klecí Alinč, o minutu později nevyzrál v samostatném úniku na mága v brance Chomutova ani Šagát. V 11. minutě byl blízko vyrovnání Roman Pšurný, jeho střela ale skončila na tyči hostující svatyně.

I druhé zaváhání ústecké obrany dokázali hráči Chomutova využít. Na přihrávku Mikšovice si v 15. minutě na modré čáře nabruslil Fiala, dostal se za obranu a nedal Salfickému šanci. „Není sever, jako sever,“ radovali se hostující fanoušci po druhé brance v kleci Lvů. V té vzápětí došlo ke střídání a zklamaného Salfického nahradil Orct.

Do druhé dvacetiminutovky vlétli Ústečané s cílem dostat se svému soupeři na dostřel, Hanuljak však svůj tým znovu podržel. Krátce po polovině zápasu ujel chomutovské obraně Pajič, ani on však na brankáře Chomutova recept nenašel. Ve 34. minutě se hostům naskytla šance v podobě více než minutu dlouhé dvojnásobné přesilovky, Orct však udržel akcie Lvů při životě.

I domácí si v závěru druhého dějství zahráli dvojnásobnou přesilovku, když byl po hrubém zákroku na Heřmana do konce utkání vyloučen Révay.

Dlouhá přesilovka Lvů se přehoupla až do třetí části, na jejímž začátku předvedli domácí hokejisté ofenzivní smršť a dvěma góly v rozmezí 26 vteřin vyrovnali, když se nejprve při dvojnásobné výhodě prosadil Pojkar a poté z dorážky při klasické přesilovce Dragoun.

Hosté ale zbraně nesložili a v polovině třetího dějství se znovu dostali do vedení zásluhou rebela Dudy. Vytouženého vyrovnání se domácí fanoušci dočkali v 54. minutě, kdy se prosadil Michal Pšurný.

Nádherná hokejová bitva nenašla po šedesáti minutách vítěze, a tak se muselo prodlužovat. Pouhých šest vteřin před koncem prodloužení se trefil Němeček a rozhodl tak o vítězství Lvů.

Ústečtí Lvi – Chomutov 4:3 po prodloužení

Třetiny: 0:2, 0:0, 3:1 – 1:0.

Muž zápasu:
Pojkar.

Ústí: Salfický (od 15. Orct) – Gýna, Sklenička, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil – M. Pšurný, Kloz, R. Pšurný – Janků, Alinč, Pazourek – Hovorka, Hanzl, Dragoun – Šagát, Pajič, Heřman. Trenér: Rosol.

Chomutov: Hanuljak – Bombic, Pulpán, Grof, Malinský, Revay, Všetečka, M. Mazanec – Duda, Kraft, M. Procházka – Jíra, Skořepa, Hašek – Eiselt, Mikšovic, O. Fiala – Míka, Domin, Jeslínek. Trenér: Rulík.

Branky a nahrávky: 41. Pojkar (Němeček, Alinč), 41. Dragoun, 54. M. Pšurný (Hanzl, R. Pšurný), 65. Němeček (Šagát) – 6. M. Procházka, 15. O. Fiala (Mikšovic, Grof), 50. Duda (Kraft). Rozhodčí: Blecha – Beneš, Štofa. Vyloučení: 7:6, navíc Révay (CH) 5 min + do konce. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3656.