Trio útočníků Janků – Alinč – Pazourek bylo k nezastavení, přestože je všem třem dohromady už 113 let!

Recept na výhru nemuseli svěřenci kouče Petra Rosola hledat dlouho. Od začátku letošní sezony prvoligové soutěže spolu totiž formace veteránů odehrála osm zápasů a všechny Severočeši vyhráli! I to před utkáním naznačovalo, kdo bude favoritem.

Základy k jubilejní 25. výhře v letošní sezoně tentokrát domácí hráči položili už v první dvacetiminutovce. Od prvních minut zápasu se tlačili před brankáře Řehoře a v 16. minutě se dostali do vedení. Zkušený Alinč našel před brankou Jihlavy zcela nekrytého Pazourka, s jehož střelou si ještě Řehoř poradil, vzápětí ale uklidil puk do sítě nestárnoucí Pavel Janků.

Formace tří veteránů si úspěšnou spolupráci zopakovala ve druhém dějství. Ve 26. minutě nabil Alinč zpoza branky Janků a ten se v pádu nemýlil. Lvi mohli poté přidat i další góly, ale gólman Řehoř držel před závěrečnou třetinou akcie Dukly při životě.

Definitivní odpor soupeře však Severočeši zlomili hned na začátku třetí periody. Kapitán Lvů Klobouček nahrál přes celé kluziště do úniku Šafferovi a ten se tváří v tvář Řehořovi nemýlil. Odevzdaní hosté od té chvíle nevěděli co hrát a v 50. minutě zvyšoval na rozdíl čtyř branek Pazourek. V závěru klání byl za boxerskou vložku vyloučen domácí útočník Heřman a hosté hráli dlouhou přesilovku. Tu potrestali gólem Čachotského a o chvíli později jim vrátil naději Hubáček, když snížil na 2:4. V poslední minutě zápasu ale odmítl jakékoliv spekulace Sklenička a uzavřel skóre zápasu.

Ústečtí hokejisté tak nadále kralují prvoligové soutěži. Jejich náskok před druhým Chomutovem navíc ve středu vzrostl na 11 bodů. Sousední rival Lvů totiž na domácím ledě překvapivě nestačil na Havlíčkův Brod a prohrál 2:3.

Ústečtí Lvi - Dukla Jihlava 5:2 (1:0, 1:0, 3:2)

Branky a nahrávky: 16. Janků (Pazourek, Alinč), 26. Janků (Alinč, Pazourek), 43. Šaffer (Klobouček), 50. Pazourek (Alinč), 60. Sklenička (Vobořil, Šagát) – 56. Čachotský (Takáč), 58. Hodek (R. Hubáček, Čachotský). Rozhodčí: Smitka – Hejl, Žídek. Vyloučení: 3:6, navíc Heřman (UL) 5 min. + do konce a Mareš (JIH) 10 min. os. trest. Využití: 0:1. Diváci: 2340. Muž zápasu: Janků.

Ústí: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, J. Zeman, O. Kříž, Vobořil, Gýna, Sklenička – Janků, Alinč, Pazourek – Hovorka, Hanzl, Dragoun – Šagát, Pajič, Heřman – M. Pšurný, Kloz, Šaffer. Trenér: Rosol.

Jihlava: Řehoř – Ficenc, Malena, Staněk, Dobrovolný, Chvátal, Takáč, Kašpar – Hodek, R. Hubáček, Čachotský – Rytnauer, Dušátko, Bezděk – Haluza, Mareš, Pitule – Hrbatý, A. Zeman, Polcar. Trenér: Mejzlík.