Už před utkáním bylo jasno o tom, že na ostře sledovaný souboj domácího útočníka Jana Čalouna s Ústeckými Lvy, v jejichž dresu ještě v loňské sezoně působil, nedojde. Zranění zkušeného forvarda do hry nepustilo, a tak se diváci pikantního souboje nedočkali.

Skóre zápasu se na zimním stadionu ve Vrchlabí poprvé měnilo až krátce před jeho polovinou. Ve 26. minutě rozjásal domácí fanoušky Klimt, když využil toho, že Salfický nekontroloval puk a pohotově jej zasunul do sítě.

I o druhou branku v utkání se postaral útočník Klimt, který dříve oblékal právě dres Ústeckých Lvů. Ve 42. minutě se proháčkoval přes dva obránce Severočechů a trefil skulinku mezi Salfického betony.

Ústečané dokázali snížit až pětadvacet vteřin před koncem zápasu, kdy se při vlastním oslabení trefil slovenský forvard Martin Šagát a zkazil tak skvěle chytajícímu Ševčíkovi čisté konto.

Ústečtí Lvi tak nedokázali využít zaváhání druhého Chomutova, který prohrál v Kadani vysoko 0:5 a nadále vedou prvoligovu soutěž s náskokem jedenácti bodů. Hokejisté Vrchlabí zvítězili po čtvrté v řadě a od příchodu trenéra Řeháčka dokázali v každém utkání bodovat.

Vrchlabí – Ústečtí Lvi 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 26. Klimt (Zíma), 42. Klimt (Gajovský) – 60. Šagát (Heřman). Rozhodčí: Kubičík – Brabec, Chocholouš. Vyloučení: 5:4, navíc Pojkar (ÚL) 10 min. os. trest. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 1471.

HC Slovan Ústečtí Lvi: Salfický – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Brož, Novotný, Vobořil – Janků, Alinč, Pazourek – Pšurný, Pajič, Dragoun – Šagát, Hanzl, Heřman – Šaffer, Kloz, Sklenička. Trenér: Rosol.

HC Vrchlabí: Ševčík – Matějíček, Pácal, Bendík, Chaloupka, Chmelíř, Hrach, Čížek, Jaroměřský – Filip, Rusnák, Gengel – Gajovský, Klimt, Andres – P. Kříž, Látal, Hanzal – Zíma, Mikšovský. Trenér: Řeháček.