Začátek zápasu Ústeckým Lvům nevyšel. Už v 6. minutě totiž poslal domácí tým do vedení Ton. Hosté sice o sedm minut později vyrovnali z hokejky Romana Pšurného, domácí forvard Ton byl však při chuti a po 36 vteřinách vrátil Kadani těsné vedení.

Vzápětí sice znovu vyrovnal Roman Pšurný, ale nerozhodný stav vydržel na světelné tabuli pouhých 25 vteřin, když potřetí v zápase poslal Kadaň do vedení Bauer.

Druhá třetina naopak patřila hostům. Lvi zvýšili tlak před domácí brankou a krátce po polovině utkání vyrovnal Michal Pšurný. O dvě a půl minuty později se svěřenci kouče Rosola poprvé v duelu dostali do vedení, když se v závaru před brankářem Štěrbou prosadil talentovaný útočník Robin Hanzl.

Ústečtí Lvi byli v tu chvíli na koni a jejich rostoucí tlak zastavila až kuriózní situace. Po brance Hanzla totiž rozhodčí na dlouhou dobu přerušili hru kvůli technickým problémům s ledem.

Ani nečekaná přestávka ale ofenzivní choutky Ústečanů nezastavila. Do konce druhé části hosté přidali další dvě branky, když se trefili Alinč se Šagátem.

V závěrečném dějství už si hostující hráči hlídali svůj náskok a do útoku se moc nehrnuli. I proto se ve 46. minutě domácím hokejistům podařilo snížit na 4:6. Definitivní podobu výsledku dali Lvi v závěru trojicí slepených branek, když se jednou trefil Šagát a dvakrát Michal Pšurný.

Kadaň – Ústečtí Lvi 4:9 (3:2, 0:4, 1:3)

Branky a nahrávky: 6. Ton (Schmidt), 15. Ton (Balazs), 16. Bauer (Rutta, Brňák), 46. Bauer – 13. R. Pšurný (M. Pšurný), 16. R. Pšurný (Mikulík), 31. M. Pšurný, 33. Hanzl, 38. Alinč (Němeček), 39. Šagát (O. Kříž), 57. Šagát (Mikulík), 57. M. Pšurný (R. Pšurný), 60. M. Pšurný (Mikulík). Rozhodčí: Zubzanda – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. Muž zápasu: M. Pšurný.

Ústí: Salfický – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, O. Kříž, Vobořil, Novotný, Sklenička – Janků, Alinč, Pazourek – Hovorka, Pajič, Dragoun – Šagát, Hanzl, Heřman – M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný. Trenér: Petr Rosol.

Kadaň: Štěrba – Schmidt, Kloz, Brňák, Rutta, Zmeškal, Hlubuček, Hartman – Gombár, Charousek, Boušek – Balázs, Bauer, Polanský – Ton, Freiberg, Mužík – Malát, Bursík, Cyganov. Trenér: Mikuláš Antonik.