Ústečtí lvi potrápili Tábor

Tábor - Zimní stadion v Táboře přivítal ve svých útrobách velmi vzácného hosta: vedoucí tým prvoligové tabulky z Ústí nad Labem.

16.1.2010

Ilustrační foto: Ústečtí lviFoto: DENÍK/Karel Pech

Pro fanoušky, který jejich víkendový program do ochozů stadionu nepustil, spustil web Táborského deníku tradiční žhavou sondu do zákulisí očekávaného zápasu.

V dresu táborského týmu vyrukovala na lídra druhé nejvyšší soutěže tato sestava: Kovář (Kučera) - Havran, Kanov, Kotaška, Macháček (nový obránce z kádru HC Mountfield), Kudrna, Černý, Jank (Zíb) - Kostourek, Šperger, Kocar - Nedorost, Štrba, Rob - Kuchejda, Hanzal, Mrkvička (Polodna, Matušík, Voříšek).

18.34 - Úvodní dvacetiminutovka je u konce a rekordní sezonní návštěva může být zatím spokojena. Domácí celek vyrukoval na velkého favorita bez jakéhokoliv respektu a byl v první části výrazně aktivnějším celkem. Od začátku 8. minuty přesto musel dohánět jednobrankové manko, to když Pazourek nahodil puk od mantinelu do klubka hráčů před Kovářovou brankou a Janků měl při dorážce do odkryté branky snadný úkol - 0:1.

Odpověď "Kohoutů" ovšem přišla brzy. Ještě v téže minutě se po vyhrané buly v útočném pásmu vrátil puk na hůl Špergera a ten doslova "podstřelil" zkušeného gólmana Orcta. Táborští hokejisté se v dalším průběhu dostali ještě do několik slibných šancí, ale nerozhodný výsledek 1:1 zůstal v platnosti.

Kaňkou na kvalitní první třetině je zranění Nedorosta, pro kterého už zápas s největší pravděpodobností skončil. Na jeho místo ve druhé formaci se postavil mladík Stanislav Polodna, a ten také pro web Táborského deníku první třetinu zhodnotil: "Je velká škoda, že jsem dostali ten první gól, jinak vážnější šanci soupeř neměl. My jsme naopak mohli přidat další. Zápas má zatím výborné tempo."

19.27 - Druhá třetina vyzněla pro domácí celek vcelku nešťastně. V prvních deseti minutách hry ještě dokázal hrát nátlakový hokej a ve 26. minutě se za to odměnil vedoucím gólem; jeho autorem byl opět Šperger, který odvedl spolu s kolegou Kostourkem výtečnou práci a ještě ji dokázal gólově zúročit. V dalších minutách jakoby Severočeši přepnuli na vyšší rychlostní stupeň a na ledě to bylo rázem znát.

Na táborské straně navíc přibylo několik dvouminutových trestů a takovou nabídku suverén soutěže obvykle neodmítá. Vyrovnávající gól přesto vstřelil ještě v plném počtu hráčů - přesnou tečí se o něj postaral Pazourek. Ve 32. minutě vykázal sudí Kubičík na trestnou lavici domácího bojovníka Kuchejdu a v následné přesilovce Lvů se skóre znovu měnilo. Zemanova střela od modré lehce změnila před Kovářem směr a gólman Jihočechů už byl bezmocný - 2:3.

20.15 - Zápas skončil a favorizovaní Ústečtí Lvi si odvážejí na sever Čech vítězství 5:3. Vývoj střetnutí definivitně zlomili v úvodu závěrečného dějství, kdy vstřelili v rozmezí jediné minuty dva góly; hned z první příležitosti hostů zakončil Kloz neomylně přečíslení dva na jednoho, v čase 42:53 pak z podobné situace zvýšil na rozdíl tří branek M. Pšurný.

V této chvíli už se dostali hráči Slovanu do situace, ve které si umějí poradit. Domácí tým přesto nehodlal svůj kvalitní výkon znehodnotit a bojoval až do samého závěru, možná i proto, že ve 47. minutě vykřesal jiskřičku naděje gól Roba - 3:5.

Jakkoliv mohla táborské fanoušky porážka 3:5 mrzet, s výkonem svého týmu museli být spokojeni. Dali to ostatně najevo závěrečným skandovaným potleskem. Dodejme ještě, že podle oficiálního údaje přihlíželo střetnutí 2240 diváků.

Konečný počet zásahů obou brankářů: Kovář (Tábor) 29 - Orct (Ústí) 32.

HC Tábor – HC Slovan Ústečtí Lvi 3:5

Branky: 8. Šperger (Kostourek), 26.Šperger (Kostourek), 47.Rob (Štrba, Polodna) – 8.Janků (Pazourek, Němeček), 28.Pazourek (Sklenička, Janků), 32.Zeman (Michal Pšurný, Mikulík), 42. Kloz (Heřman, Šagát), 43.Michal Pšurný (Mikulík, Roman Pšurný)

AUTOMIX.CZ

Má vaše škodovka jedno zrcátko menší než druhé? Víte, proč to tak je?

V devadesátých letech se začal zejména u německých aut objevovat zvláštní jev. Mnozí z vás si dost možná všimli, že starší auta koncernu Volkswagen, ale i Mercedesy nebo vozy BMW, mají na straně spolujezdce výrazně menší zpětné zrcátko, než je to na straně řidiče. Proč to ale tak je?

Na Moldavě budou promítat dokument Záhada lokálek a založí spolek

Moldava v Krušných horách - Spolek lokálních drah, tak by se měla jmenovat iniciativa, která chce udržet život na Moldavské a Kozí dráze či na trati Teplice - Lovosice.

Policie v Krásném Březně pátrá po tom, kdo vykrádá sklepní kóje

Ústí nad Labem - Nejrůznější nářadí ukradl zlodějíček, který pronikl do sklepní kóje ve Vojanově ulici během noci z 19. na 20. listopadu.