V loňské veleúspěšné sezoně Severočeši nasbírali 110 bodů a v dlouhodobé části neměli, stejně jako letos, konkurenci. Ve finále play off si smlsli na brněnské Kometě a nakonec dokráčeli až na prvoligový trůn.

O stejné metě sní Ústečtí Lvi i letos. V roce, kdy mají na kontě už tři kola před koncem dlouhodobé části 111 bodů, čímž z tabulek vymazali svůj vlastní rekordní zápis. „Je to hezké, ale vůbec nic to neřeší. Sezona pro nás vlastně začíná až v play off,“ říká skromně trenér Slovanu Petr Rosol.

Jeho svěřenci si ve středu vyšlápli na neoblíbený tým z Vrchlabí, se kterým letos už dvakrát prohráli. To vše navíc v době, kdy jejich kádr sužuje rozsáhlá marodka. Posuďte sami: V kádru Severočechů momentálně chybí šest útočníků (Hovorka, Mrázek, Šaffer, Havlíček, Janků a Pavel Kříž) a obránce Vobořil.

Ani to však Ústečany nezastaví. „Samozřejmě to není nijak potěšující, ale já věřím, že se všichni brzy dají dohromady,“ reaguje na zdravotní stav svého týmu Rosol.

Pro blížící se play off a možná i kvůli rostoucí marodce se kádr Lvů v posledních dnech rozrostl. Na hostování do konce sezony přišel z Litvínova útočník Martin Heinisch a trenér Lvů si jeho premiéru pochvaloval. „I přesto že nebodoval, tak odehrál velmi slušný zápas,“ řekl na jeho adresu po utkání s Vrchlabím.

V něm už se nemohlo nic změnit na tom, že Ústečtí Lvi stejně jako v loňské sezoně vyhrají dlouhodobou část a do vyřazovacích bojů tak půjdou s výhodou domácího prostředí. „Je to výhoda, že budeme začínat na domácím ledě. Soupeře si ale nevybíráme. Musíme porazit každého, kdo k nám přijede,“ říká na klubovém webu útočník Robin Hanzl tři kola před startem vrcholné části sezony.