Domácí prvoligoví hokejisté vyzvali ve druhém semifinálovém duelu k souboji Hradec Králové a vůbec ho nešetřili. Svého soka rozstříleli 9:1 a v sérii vedou už 2:0 na zápasy.

„Potěšilo mě, že jsme vyhráli, s tím jsme do utkání také šli. Jsem rád, že jsme navýšili vedení v sérii na 2:0 a těch devět branek, to už je něco navíc,“ nechal se po senzačním galapředstavení Lvů slyšet jejich trenér Petr Rosol.

Jeho svěřenci měli od začátku klání na ledě jasnou převahu. Bylo to, jako byste proti sobě postavili Barcelonu a celek z okresní fotbalové soutěže. Nebo kdyby se v ringu sešli boxeři z muší a supertěžké váhy. Tak razantní byl mezi oběma týmy rozdíl.

Roli favorita začali Lvi potvrzovat hned v úvodu. Ve 4. minutě otevřel skóre zápasu Pazourek a během následujících čtyř minut navýšili vedení Slovanu Němeček s Pajičem. To psychicky nezvládl brankář hostujícího týmu Luňák a přenechal místo ve své svatyni Vošvrdovi.

I ten si ale už po chvíli musel připadat jako na rybách a lovil ze své sítě jeden puk za druhým. Na 4:0 zvýšil ve 12. minutě zápasu slovenský forvard Šagát a tribunami se nesl již tradiční pokřik „Slovane, dejte jim bůra.“

Přání nenasytných ústeckých fandů bylo vyslyšeno ještě v prvním dějství. V čase 18:05 se z trestné lavice vracel zkušený Alinč, našel v ideální pozici najetého Mikulíka a ten nedal Vošvrdovi šanci.

Mučení východočeských jehňátek pokračovalo i po přestávce. Ve 24. minutě klání se podruhé trefil Milan Mikulík a ještě před polovinou zápasu udeřil Martin Heinisch. Ten byl při střelecké chuti i nadále a v čase 35:27 přidal svou druhou přesnou trefu v zápase. Ještě do přestávky pak zvýšil na 9:0 svým druhým gólem Šagát.

Rozjetý brankostroj Lvů se zadřel až v závěrečném dějství. Severočeši kontrolovali své vedení a hosty od „desítky“ uchránil navrátilec do branky Hradce Luňák. Energetici se v závěru dočkali i čestné branky z hole Kadlece, na jejich drtivé prohře to ale nic nezměnilo.

Série se nyní stěhuje do Hradce, kde se už v pátek oba soupeři střetnou potřetí. „Ten zápas bude hodně důležitý,“ ví trenér Lvů Petr Rosol.

Ústečtí Lvi – Hradec Králové 9:1 (5:0, 4:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Pazourek (Mikulík), 8. Němeček (Pazourek, Alinč), 8. Pajič (Heinisch), 12. Šagát (Hanzl), 19. Mikulík (Alinč, Gýna), 24. Mikulík (M. Pšurný, R. Pšurný), 29. Heinisch (Pajič, Zeman), 36. Heinisch (Zeman, Pajič), 37. Šagát (Gureň) – 52. Kadlec (Roubík, Šejnoha). Rozhodčí: Dvořák, Petružálek – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:6. Využití: 3:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 3720. Třetiny: 5:0, 4:0, 0:1.

Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Vobořil, Gureň, Gýna, Sklenička – Janků, Alinč, Pazourek – Kloz, Pajič, Heinisch – Šagát, Hanzl, Heřman – M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný. Trenér: Rosol.

Hradec Králové: Luňák (od 8. do 40. Vošvrda) – Karlíček, Křetínský, Lešák, Hendrich, Táborský, Prajsler, Filip, Spudil, Seidl – Šejnoha, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – Berger, Kubišta, O. Hruška – Florian, Chytráček, Březina. Trenér: Mička.