Rok Pajič versus Radek Duda. Na souboj dvou nejproduktivnějších forvardů Ústí a Chomutova jsme zostřili před startem finále a položili jim několik netradičních otázek.

Znáte se nějak blíž, nebo prostě jen o sobě víte?
Pajič: Známe se jen z ledu, nikdy jsme spolu nehráli.
Duda: Vím, že je vysoko v bodování, ale jinak jsem si ho vyloženě nevšiml. Ani nevím, jestli hraje v Ústí celou sezonu, nebo tam přišel v průběhu.

Když uslyšíte jméno toho druhého, co vás napadne?
P: Dobrý hokejista. Hodně se píše o tom, že provokuje a z jeho hry je to vidět. Každý má svůj styl, je to jeho věc, jak hraje.
D: Že hraje za Ústí (smích). Podrobnou přípravu jsme ještě neměli. Mrknu se na něj, v jakých situacích je nebezpečný.

Jak byste se navzájem charakterizovali?
P: Je to šikovný a důrazný hráč.
D: Viděl jsem, že s pukem si rozumí. Nevím, který hráč mu dělá centra, jestli Alinč, ale je na sebevědomé notě, na ledě má prostor a jde mu to. Takových hráčů si člověk musí určitě víc všímat.

Co je předností vašeho protějšku?
P: Ta jeho úžasná produktivita vyplývá z toho, jaké má spoluhráče a Chomutov má letos hodně dobrý tým. Jeho největší předností je rychlost a důraz před bránou, taky má šikovný ruce.
D: Je šikovný na puku a ví, co s ním udělat. Každý hráč v dnešním hokeji umí bruslit a hrát do taktiky, ale takových jako on zase tolik nebývá.

Je něco, co vám na protihráči imponuje a chtěl byste to mít taky?
P: Nevím, každý hráč má svůj styl. Já se řídím podle sebe a snažím se zlepšovat svůj styl, než abych se koukal na ostatní.
D: Nic (smích)

Ať dopadne finále jakkoliv, šli byste pak spolu na pivo?
P: Já s nikým, koho neznám, na pivo nechodím, takže asi ne. Ale kdybychom se seznámili a on mě pozval, tak by v tom problém nebyl a šel bych s ním. Ale já na pivo moc nechodím.
D: Já umím rozlišovat svoji práci a soukromý život, takže s tímhle já problém vůbec nemám.

Zpracovali Pavel Mikeš a Michal Káva