Zároveň ale věří, že jeho tým udělá z chomutovských pirátů, piráty podobající se těm somálským. Peníze by v Ústí byly i na extraligu.

Jaký je váš tip na finále? Kdo je favoritem?
To je hodně těžká otázka. Myslím si, že opravdu bude rozhodovat spousta faktorů a šance mají obě mužstva. Sledoval jsem jednu anketu na webu a zhruba 70 procent respondentů favorizuje Chomutov. Náš soupeř je asi mírným favoritem. Sice jsme vyhráli základní část, ale Chomutov utratil obrovské peníze za posily, nakoupil zkušené hráče a výrazně mužstvo posílil na všech postech. Někde jsem četl vyjádření trenéra Rulíka, že má prakticky na každý post kvalitní náhradu. Moji kluci ale chtějí také vyhrát a porazit takhle kvalitního soupeře, takže vítěze si nedovolím tipovat, jen konstatuji, že našim klukům plně věřím, že podají chytrý disciplinovaný výkon a diváci uvidí, že na ledě nechali srdce.

Co rozhodne finálový duel?
Výsledek ovlivní spousta faktorů od momentální formy po výkony a přesnost rozhodčích. Z herních činností to budou určitě přesilovky a tam má soupeř velkou sílu v trojici Duda - Kraft - Hruška.

Jaká je největší síla protivníka?
Určitě extraligový útok Duda - Kraft - Hruška a vyrovnaná brankářská dvojice Chábera a Hanuljak. Posila na brankářském postu byla asi nejdůležitější chomutovskou posilou. Příchod Chábery, který se neprosadil v extralize, na post chomutovské jedničky mužstvu pomohl. Navíc má trenér Rulík v případě Cháberových výpadků kam sáhnout. Podle mého názoru možná trochu nedoceněný Hanuljak dokáže kdykoli plnohodnotně zaskočit. To ukázal už i v letošním play-off a hlavně se mi líbil v loňské chomutovské sérii s Kometou. Čeká nás těžký soupeř.

Nejproduktivnějšími hráči týmů jsou Pajič a Duda. Jak byste je porovnal?
Duda je mnohem zkušenější a ostřílenější borec, důraznější a tvrdší hráč, naproti tomu Pája je šikovnější a techničtější. Duda je zkušená minulost, Pajič má před sebou hokejový svět.

Neděsí vás velké množství obdržených branek v sérii s Hradcem?
Ne, Hradec má ve svém středu špičkové hráče, velmi šikovné na puku. Důležitým rysem našich vzájemných soubojů byla skutečnost, že Hradečáci měli splněný cíl sezony už postupem do semifinále a proti nám mohli jedině překvapit. Hráli naprosto uvolněně, s chutí a vyloženě otevřený a útočný hokej. Pravda je, že naši hráči se možná v některých momentech zbytečně přizpůsobili, ale oni moc dobře vědí, že teď začíná úplně jiná kapitola.

Důležitou roli budou hrát rozhodčí. Co říkáte na jejich finálovou nominaci?

Věřím, že naši rozhodčí podají kvalitní výkony, pan Fraňo jako jejich šéf v první lize je dlouhodobě sleduje a vím, že on nepřipouští žádné spekulace. Navíc rozhodčí jsou dnes pod přísnou kontrolou, na utkání jezdí delegáti komise rozhodčích, na stadionech je mnoho kamer a všichni nominovaní rozhodčí mají ambice hokej dělat dlouho a mít vynikající kredit. Vím, že každý může udělat chybu, ale jsem přesvědčen o korektnosti všech nominovaných.

Vypíšete nějaké speciální prémie pro tým za vítězství v první lize?
Tým má jasně dáno, jaké odměny každého čekají po dosažení vítězství v 1.lize, už od začátku sezony.

Asi by se momentálně hodily peníze od Spolchemie, což je váš generální sponzor, ovšem své závazky neplní. Jak moc to komplikuje týmu život?
Náš generální partner plní dohody, které jsme udělali na podzim loňského roku. My jsme se těmto dohodám přizpůsobili, takže sezona je zajištěna až do konce i s případnými odměnami za veškeré postupy. Hokej má v Ústí zajištěny velmi dobré podmínky i s perspektivou extraligy.

Chomutov se stylizoval do pirátské výpravy. Co vy? Myslíte si, že to je dobrý marketingový tah?
Nevím jestli dobrý, ale je určitě zajímavý. Je to jistá forma, jak na boj o vítězství v 1. lize upozornit veřejnost a pokusit se přilákat diváka do hlediště. Jestli to vyjde, ukáže tento týden. Boj s piráty byl vždycky těžký, ale věřím, že piráti z Chomutova se budou podobat spíš těm dnešním somálským, než třeba Francisu Drakeovi. No a my také nejsme žádná pomalá španělská galeona.

Zpracoval Vladimír Mayer