Na ledě Chomutova prohráli 3:4 po prodloužení a domácí piráti tak snížili stav série na 1:2. Další duel je na programu v neděli, znovu na chomutovském ČEZ stadionu.

Už úvodní dějství zápasu nabídlo pohledný hokej se šancemi na obou stranách a po strop naplněný stadion se brzy dočkal první branky. V 11. minutě nabil Tribuncovs Jírovi a domácí šli do vedení.

To jim ale dlouho nevydrželo. Už o tři minuty později vedli po brankách Pajiče a Janků Ústečané. Domácí hokejisté ale zbraně nesložili a ještě do přestávky se jim podařilo vyrovnat.

Dramatický souboj dvou prvoligových titánů pokračoval i po přestávce. Ve 28. minutě poslal Chomutov zpátky do vedení Procházka, hostující Lvi ale ještě před druhou sirénou znovu odpověděli, když se trefil aktivní Mikulík.

Třetí třetina zápasu gólovou radost nenabídla, a tak přišlo na řadu prodloužení. V něm si domácí hráči nejprve zahráli přesilovou hru, kterou nevyužili, poté ale překonal skvěle chytajícího Salfického Hruška a rozhodl o tom, že domácí snížili stav finálové série na 1:2.

Chomutov - Ústečtí Lvi 4:3 po prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 11. Jíra (Tribuncovs), 18. Skořepa (Trochta), 28. Procházka (Trochta), 68. Hruška (Brňák) - 13. Pajič (Klobouček), 14. Janků (Alinč, Němeček), 37. Mikulík (Dragoun). Rozhodčí: Lacina, Smitka - Beneš, Štofa. Vyloučení: 9:12. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6033.

Ústečtí Lvi: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Gureň, O. Kříž, Sklenička - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Heinisch - Heřman, Šagát, Dragoun - Mikulík, Hanzl, R. Pšurný. Trenér: Rosol.

Chomutov: Hanuljak - Bombic, Pulpán, Grof, Hájek, Všetečka, Trefný, Tribuncovs, Brňák - Hruška, Kraft, Duda - Procházka, Trochta, Skořepa - Jeslínek, Domin, Polanský - Jíra, Mikšovic, Hašek. Trenér: Rulík.