ZHLÉDNĚTE
FOTOGALERII!

Hráči Chomutova si díky vítězství zajistili účast v baráži o extraligu, ve které se střetnou s Mladou Boleslaví.

Úvodní pětiminutovka zápasu nenabídla žádné strhující tempo, oba týmy se snažily hrát ze zajištěné obrany a hrozit pouze z brejků. V první větší šanci rozhodující finálové bitvy se ocitl domácí Pajič, jeho střelu ale Hanuljak zlikvidoval.

V šesté minutě pozdvihl domácí publikum nájezd chomutovského beka Tribuncovse do domácího forvarda Hovorky, který se dlouho zvedal z ledu. V následné přesilovce si Lvi vytvořili obrovský tlak, který v úvodní branku zápasu přetavil obránce Sklenička.

Sérii následných šancí Slovan zužitkovat nedokázal, a tak udeřili hosté.

Ve 14. minutě našel Dej před Salfickým zcela osamoceného Krafta, jehož střelu sice brankář Lvů vyrazil, jenže jen na hůl Krafta, který se na druhý pokus nemýlil - 1:1. Zbytek prvního dějství se dohrával ve strhujícím tempu, oba celky si vytvořily slibné šance, brankáři se ale činili.

Do druhé části vlétli Lvi jako utržení ze řetězu a už po šesti minutách mohli slavit druhý gól, střela obránce Němečka ale skončila jen na tyči Hanuljakovy klece. Poté si domácí hokejisté zahráli téměř minutu dlouhou dvojnásobnou přesilovku, s tou ale naložili bídně, i přesto, že si před jejím začátkem trenéři Lvů vybrali oddechový čas.

Ve 39. minutě se mohlo skóre měnit na druhé straně, když se do šance dostal obránce Chomutova Tribuncovs. Ten si položil Salfického a když už hostující kotel začal pomalu slavit, vytáhl ústecký brankář bravurní zákrok z říše snů.

S přibývajícími minutami adrenalin ve Zlatopramen aréně stoupal a na ledě to mezi hráči obou týmů pořádně jiskřilo, a tak nebylo divu, že došlo na několik šarvátek. Ta největší přišla krátce po konci druhého dějství a rozhodčí tak do třetí periody rozdali tresty na obou stranách.

Vstup do třetí periody vyšel lépe hostům, Tribuncovs mohl Chomutov poslat do vedení ve 43. minutě, jeho střela zblízka ale těsně minula branku Lvů. Strhující hokejová bitva pokračovala i nadále a přítomné fanoušky doslova zdvihala ze sedadel. Její definitivní rozuzlení přinesla 53. minuta, kdy chomutovský Kovář našlápl do útočného pásma, těsně za modrou čarou napřáhl a Salfickému puk propadl do sítě.

Domácí hráči se poté sice ještě snažili s nepříznivým stavem něco udělat, jejich útočné snahy ale končily na skvěle chytajícím brankáři Hanuljakovi. Ústečanům v závěru nepomohla ani power play.

Ústečtí Lvi - Chomutov 1:2

Třetiny:
1:1, 0:0, 0:1.
Muž zápasu: Hanuljak.

Ústí: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný, Gureň, Trončinský, Sklenička - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Eberle - Šagát, Hanzl, Heřman, - M. Pšurný, Mikulík, R. Pšurný. Trenér: Rosol.

Chomutov: Hanuljak - Bombic, Pulpán, Grof, Trefný, Tribuncovs, Brňák, Všetečka, Parýzek - Hruška, Kovář, Duda - Dej, Kraft, Procházka - Eiselt, Trochta, Skořepa, - Jíra, Mikšovic, Kuběna. Trenér: Rulík.

Branky a nahrávky: 8. Sklenička (Mikulík) - 14. Kraft (Dej), 53. Kovář (Hruška). Rozhodčí: Šindler, Hribik - Beneš, Štofa. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 6500 (vyprodáno).