Loňský senzační vstup do letního hokejového poháru hráči ústeckých Lvů nezopakovali. V prvním duelu na ledě mladoboleslavských prospali úvod, poté dotahovali, ale nakonec podlehli 2:4. O reparát se pokusí dnes v duelu s bílými Tygry z Liberce.

Honzo, tak jak hodnotíte ústeckou premiéru v Tipsport cupu?
První třetina byla ospalá, což je tím, že dost tvrdě trénujeme a zaměřujeme se na fyzičku. Od druhé části jsme zvýšili tempo a minimálně bod jsme si zasloužili. Škoda smolného gólu, který jsme od Boleslavi dostali.

Jak moc podstatná jsou vítězství a získané body v poháru?
K utkání přistupujeme s tím, že ho chceme vyhrát a jdeme do toho naplno. Neříkám, že není vítězství důležité, ale trenéři hledají ideální sestavu a složení nových útoků.

V zápise o utkání jste byl uveden jako střelec úvodní branky vašeho týmu. Můžete nám celou situaci popsat, jak k ní došlo?
Já ten gól vůbec nedal, rozhodčí to špatně nahlásili. Když jsem to chtěl jít oznámit, zrovna jsem dostal do nosu, tak to nešlo. Branka padla v přesilové hře pěti hráčů proti třem, kdy jsem nahrával Romanovi Němečkovi a ten se trefil z prostoru mezi kruhy.

Již dnes vás čeká ve druhém utkání favorit skupiny z Liberce, s čím na něm vyrukujete?
Určitě se chceme na každého extraligového soupeře vytáhnout. Já jsem ještě s Libercem nehrál, loni jsem absentoval. Co jsem slyšel, tak také tvrdě trénují.

Ještě něco o soupeři víte nebo jste něco zaslechl?
Moc informací nemám, ale ještě jsem slyšel, že to umí zavřít a pěkně roztočit (smích).

Ve skupině už by to chtělo získat nějaký bodík, pokud by to mělo stačit na postup ze skupiny…
Každý zápas je důležitý, ale chtěl bych zopakovat, že výsledky nejsou to hlavní.

A co je prioritou pro nejbližší dny?
Máme nové hráče, sehrávají se útoky. K tomu příprava slouží, abychom si vyzkoušeli nové věci.

Zpracoval Jiří Šlaj