Slovan má na svém kontě zatím v počtu bodů nulu, ale to by proti Východočechům rád změnil. V tabulce se hráči Ústí krčí bez výhry na posledním pátém místě. Jeho dnešní soupeř je na tom o poznání lépe. Připsal si cennou výhru na Kladně a je třetí.

„Nevím, s čím na nás vyrukuje soupeř, ale my budeme chtít hrát náš hokej. Budeme muset být více agresivnější a hrát do těla,“ ví kouč Slovanu Petr Rosol.

Pokud splní hráči Slovanu požadavky trenéra, mohli by se fanoušci dočkat první výhry Ústí v poháru.

„Soupeř je zranitelný v obraně. Ve dvou zápasech obdržela jejich defenziva deset branek. Co je naopak zdobí jsou perfektně sehrané přesilovky. Hráči jako Roubík nebo Koudelka jsou při nich velmi nebezpeční,“ obává se hry v početní nevýhodě Rosol.

Jeho svěřenci zatím brankáře soupeře moc neprověřili. Za dva zápasy dokázali být střelecky úspěšní jen dvakrát, což je mizerná bilance. „Opět poskládám útočné řady tak, abychom se dokázali střelecky prosadit,“ doufá kouč.

Ani případná výhra by nezajistila Slovanu postup do další fáze Tipsport Cupu. Do čtvrtfinále postupují jen první dva týmy.

„Je to velká škoda. Zkazili jsme si to sami. Utekl nám začátek. I kdybychom teď oba duely vyhráli, tak to nepomůže. Ale žádnou vědu z toho nedělám,“ dodal bývalý hráč Litvínova Petr Rosol.

Poslední utkání v základní skupině pak odehrají svěřenci Rosola 24. srpna od 18.00, kdy přivítají na své ledě extraligové mužstvo Kladna.