Na svém ledě porazili hokejisté Slovanu Ústí Hradec Králové 5:1 a připsali si tak do tabulky vůbec první tři body.

Klíčovým okamžikem zápasu byly dva slepené góly na konci druhé třetiny, kdy Němeček a Čurilla zvyšovali na 3:1.

„To bych řekl, že rozhodlo, ve třetí třetině jsme sice ještě přidali dvě branky, ale upřímně nejsem spokojen s naší obrannou činností. Hradec jsme pouštěli do mnoha vyložených šancí. Na defenzívě budeme muset ještě zapracovat,“ ví Petr Rosol.

Slovan začal proti Východočechům skvěle a už ve 4. minutě zásluhou Havlíčka vedl 1:0, který prostřelil hostujícího brankáře Luňáka přesně mezi betony.

Hosty to však nabudilo a ještě do konce první třetiny skóre vyrovnali. Roubík zavezl puk do pásma, přihrál Kadlecovi a ten tvrdou střelou nedal Orctovi sebemenší šanci.

Ve druhém dějství se měnil stav až ke konci, když obránce Němeček napřáhl od modré a puk se zastavil až za zády Luňáka.

Hned o minutu později mohli fanoušci Ústí křičel znovu gól. Mikulík totiž nabil mezi kruhy kladenské posile Slovanu Marku Čurillovi a ten se nemýlil.

V poslední třetině se už prakticky jen dohrávalo a Slovan přidal ještě dvě branky. Nejprve se ve 47. minutě prosadila i další posila. Extřinecký Kanko neměl velkou práci, když skóroval do prázdné branky. Konečný stav pečetil pět minut před koncem utkání Pajič po nezištné asistenci Kloboučka.

Hned zítra čeká hráče Ústí další duel. Tentokrát se v rámci přípravy střetnou s domácí Kadaní.

ÚSTÍ – HRADEC 5:1

Branky: 4. Havlíček (Diviš), 39. Němeček (Alinč), 40. Čurilla (Mikulík, Hořava), 47. Kanko (Alinč, Pazourek), 55. Pajič (Klobouček, Janků) – 19. Kadlec (Roubík). Vyloučení: 6:5. Třetiny: 1:1, 2:0, 2:0.

Ústí nad Labem: Orct – Hořava, Klobouček, Zeman, Pojkar, Vobořil, Gureň, Holomek, Němeček – Kanko, Diviš, Pazourek – Rod, Alinč, Hovorka – Janků, Pajič, Čurilla – Mikulík, Dragoun, Havlíček.

Hradec Králové: Luňák – Pánek, Křetínský, Seidl, Hendrich, Čáp, Klement, Karlík – Hruška, Roubík, Kadlec, Budínský, Moskal, Volráb, Lev, Ostržílek, Hruška, Fišer, Šejnoha, Berger.