MÁME FOTO! Ústečtí Lvi doma porazili nováčka z Písku

Ústí nadLabem- Senzace na úkor favorita se nekonala. Ústečtí hokejisté si v domácím prostředí bez problémů poradili s prvoligovým nováčkem z Písku, když zvítězili 4:1. Dvěma góly se v utkání blýskl slovenský útočník Kanko.

2.10.2010

Ústečtí Lvi doma porazili nováčka z PískuFoto: DENÍK/Karel Pech

Vstup do utkání vyšel Severočechům dokonale.

Od začátku se tlačili před branku soupeře a už ve 4. minutě slavili první gól, když se prosadil slovenský forvard Kanko. Hosté se ale do zápasu vrátili rychle.

Už o minutu později byl totiž vyloučen domácí Alinč a nabídnutou početní výhodou hosté nepohrdli.

Odražený puk si ve skrumáži našel Polodna a překonal Francouze - 1:1.

Lvi obdržená branka nakopla a v polovině prvního dějství šli znovu do vedení. Pajič dorazil za záda hostujícího gólmana Hrubce střelu Gureně.

Na další gól se ve Zlatopramen Aréně nečekalo dlouho, už na začátku 12. minuty přetavili Lvi početní výhodu ve svůj třetí úspěch.

Druhá třetina mnoho vzruchu nenabídla. Hosté v ní sice zahrávali 44 vteřin dlouhou dvojnásobnou přesilovku, Francouz ale na brankové čáře čaroval a když na druhé straně za svá záda nepustil žádný puk ani Hrubec, odcházelo se do kabin za stavu 3:1 pro Ústí.

Ve třetí periodě byl k vidění takřka soustavný tlak domácích, na skvěle chytajícím Hrubcovi si ale vylámali zuby Mikulík, Janků i Šagát.

Diváci se nakonec přeci jen dočkali čtvrté branky, když osmnáct vteřin před koncem utkání zpečetil vítězství Lvů 4:1 střelou do prázdné branky Hovorka.

HC Slovan Ústečtí Lvi - IHC Písek 4:1 (3:1, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Kanko (Poživil), 10. Pajič (Gureň), 12. Kanko (Holomek, Poživil), 60. Hovorka - 7. Polodna. Rozhodčí: P. Přikryl - Wesley, Kašík. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 2087.

Ústečtí Lvi: Francouz - L. Poživil, Holomek, Němeček, Klobouček, Boháč, Gureň, Zeman - Kanko, Mikulík, Ludvík - Janků, Alinč, Pazourek - Hovorka, Pajič, Šagát - Čurilla, R. Hanzl, Diviš. Trenér: Rosol.

Písek: Hrubec: P. Novák, R. Procházka, P. Procházka, Výborný, Vomela, Vráblík, D. Mazanec, Jank - Bláha, Dragoun, Ježek - Polodna, Ferebauer, Jiří Kudrna - V. Novák, Suja, Slavík - Šulčík, Stejskal, Kellner. Trenér: Suchánek.
Neproměňování šancí? Brali jsme to s humorem, přiznal Mikulík

Roli favorita zvládli. Ústečtí hokejisté doma přehráli nováčka z Písku 4:1. Pod vítězství Lvů se dvěma góly podepsal Petr Kanko. „Jsme rádi, že se Kaňour konečně trefil,“ přiznal v rozhovoru jeho parťák z útoku Milan Mikulík.

Prvoligového nováčka z Písku jste porazili 4:1, jak byste utkání zhodnotil?
Dá se říct, že z naší strany to byl jeden z těch lepších zápasů. I přesto, že jsme ve druhé třetině trochu polevili, tak jsme měli zápas po celou dobu pod kontrolou.

Čím si vysvětlujete polevení ve druhém dějství? Šlo o ztrátu koncentrace?
Asi ano. Věděli jsme, že Písek nedostává moc gólů, ale když jsme vedli po první třetině 3:1, tak jsme byli v klidu. Do příštích zápasů se z toho ale musíme ponaučit, protože by se nám to mohlo zle nevyplatit.

V utkání jste znovu spálili spoustu gólových šancí. Čím to?
Kdybychom to věděli, tak bychom to určitě řešili jinak. Třeba Pavel Janků jel snad pětkrát sám na brankáře a nedal. V kabině pak přiznal, že se mu to v kariéře ještě nestalo. Na střídačce jsme to ale brali s humorem, to se prostě u hokeje někdy stává. Naštěstí jsme i přesto dokázali vyhrát.

2.10.2010 VSTUP DO DISKUSE

Florbalisté Ústí nad Labem ilustrační

Konečně! Florbalisté se dočkali první výhry

Předvolební plakáty

Psycholog: Cítím beznaděj. Koho volit, když skoro všichni slibují to samé?

Ministerstvo zdravotnictví dalo peníze na vakcíny proti žloutence

Ústí nad Labem - V boji proti epidemii žloutenky v Ústí nad Labem pomohlo Ministerstvo zdravotnictví ČR.

Lásku vyměnil mladý pár za volby. Tomáš s Monikou zasedli v komisích

Ústí n. L. – Oba mladí lidé jsou členy volební komise ve stejném místě. Nejsou ale spolu, každý sedí v jiné místnosti.