Skóre zápasu přitom mohli Severočeši otevřít už v sedmé minutě.

Po vyloučení Chaloupky a Hubáčka totiž zahrávali minutu a půl dlouhou dvojnásobnou přesilovku. Se všemi střelami si ale domácí gólman Koutský poradil.

Dvojnásobnou početní výhodu si na začátku 16. minuty zahráli i hokejisté Vrchlabí. Třináct vteřin jim sice ke vstřelení branky nestačilo, krátce po návratu Diviše na led ale Látal tečoval dělovku Chaloupky od modré a poslal tak domácí tým do vedení.

Vyrovnat mohli Lvi krátce před polovinou zápasu. Skleničkovu ránu tečoval agilní Mikulík, puk si ale cestu mezi tři tyče nenašel. Když pak stejný hráč ve 39. minutě netrefil ve stoprocentní šanci poloprázdnou branku, odcházeli hráči Slovanu do kabin s jednogólovým mankem.

Ve třetí periodě mohli hosté inkasovat druhou branku, jejich akcie ale udržel při životě skvěle chytající gólman Pavel Francouz, když vychytal domácího Rusnáka. Vyrovnání se Severočeši přece jen dočkali. Při závěrečném tlaku, když už byl brankář Francouz na střídačce a Lvi hráli power play, poslal duel do prodloužení Diviš.

V něm už po minutě fauloval hostující Klobouček a domácí měli výhodu čtyř proti třem. Tu ale nevyužili, a tak o vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy. Ty nakonec vyšly lépe hostům, když se trefili Mikulík a Čurilla.

HC Vrchlabí – HC Slovan Ústečtí Lvi 1:2 po nájezdech

Branky a nahrávky: 16. Látal (Chaloupka) – 60. Diviš (Alinč, Holomek), 66. nájezd Čurilla. Rozhodčí: Horák – Arazimová, Hejl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 0:1 – 0:0.

Vrchlabí: Koutský (66. Ševčík) – Matějíček, Pácal, Poživil, Chaloupka, Čížek, Bendík, Hanzl, Poskočil – Drábek, Filip, Rusnák – Kubeš, Bláha, Látal – Gengel, Hubáček, Beck – Urban, Bezouška. Trenér: Řeháček.

Ústí: Francouz – Němeček, Pojkar, Klobouček, P. Hořava, L. Poživil, Holomek, Boháč – Čurilla, Alinč, Diviš – Janků, Kloz, Pazourek – Kanko, Pajič, Ludvík – Šedivý, Mikulík, Sklenička. Trenér: Rosol.