Dvaadvacetiletý rodák z Ústí nad Labem byl vyhlášen nejlepším nováčkem úvodního měsíce NHL a chvála se na něj valí ze všech stran.

„Je to opravdu neuvěřitelný brankář. Všichni víme o jeho přednostech. Tou hlavní je, že dokáže za každé situace zachovat klid,“ chválí Neuvirtha obránce John Carlson na klubovém webu Caps.

„Prakticky v každém zápase máme možnost vidět jeho skvělé zákroky lapačkou i nohama. To je vždycky ohromná podpora. Michal nepřipouští žádné dorážky, dokáže výborně kontrolovat puk. Pro nás obránce je to velká pomoc,“ doplňuje bek Karl Alzner, další Neuvirthův spoluhráč už z farmářského týmu Hershey.

Český brankář, který zahájil sezonu jako jednička na úkor zraněného Semjona Varlamova, nastoupil od začátku do 11 ze 12 zápasů v sezoně a v osmi z nich dovedl Washington k vítězství. V této statistice je nejlepší v NHL.

Capitals se tak zatím vyplácí sázka na mladíka, který jako jediný brankář dokázal obhájit v nižší zámořské soutěži farem Calder Cup.

„Michal již stihl vyhrát dvě trofeje, takže dobře zná situace, jako je ta současná. Ale jeho vyrovnanost a svědomitý přístup mě ujistil, že jednou bude opravdu výborným gólmanem,“ pravil kouč Bruce Bodreau.