Zachránila je až Divišova trefa při power play dvanáct vteřin před koncem třetí třetiny. V nastavení dovršil obrat úspěšný nájezd Čurilla. A dva body pro Slovan byly po boji na světě.

Pikantní příchuť mělo utkání pro ústeckého Roka Pajiče, jenž dříve oblékal dres právě celku z Krkonoš.

„Věděli jsme, že to nebude žádná přestřelka. Vždy, když jsem hrál proti Vrchlabí nebo i opačně v dresu Vrchlabí proti Slovanu, tak nikdy nepadalo moc branek. I teď se to potvrdilo. V předcházejících duelech se nám moc nedařilo, proto jsme víc bruslili a zápas vybojovali srdcem. A viděli jsme, že se to dá uválčit. Teď nás čekají dva zápasy venku, tak se budeme snažit navázat na tento bojovný hokej,“ doufá pětadvacetiletý Slovinec.

Ve středečním měření sil držela jednička v brance Vrchlabí Koutský čisté konto skoro po celé utkání, nakonec ale inkasovala. Na samostatný nájezd šel jako třetí i Pajič, ale proti náhradníkovi v brance Ševčíkovi neuspěl. To ho však mrzet nemuselo.

„Naštěstí za Slovan dali Mikulík s Čurillou. Pavel Francouz nás tady hodně podržel. Nejen při nájezdech, ale i ve hře. I když jak jsem říkal, moc šancí nebylo,“ dodal mladý forvard Rok Pajič.