Vstup do zápasu Severočechům vyšel. Už po čtyřech minutách se radovali z vedoucí branky, když Janků našel křižným pasem zcela volného Pajiče a ten nadvakrát propasíroval puk za záda domácího gólmana Čecha.

S přibývajícím časem převzali aktivitu hokejisté Tábora a svým tlakem si vynutili tři přesilové hry v řadě. Žádnou z nich se jim ale i díky jistým zákrokům brankáře Orcta využít nepodařilo.

I ve druhé dvacetiminutovce domácí hokejisté dlouho marně dobývali ústeckou svatyni. Překonat veterána v ústecké kleci se jim podařilo až v polovině utkání, kdy Mrkvička přesnou střelou nad Orctovu lapačku vyrovnal na 1:1.

Na časomíře neuběhly ani dvě minuty a ústecký gólman lovil další puk ze své sítě. Po velkém tlaku domácího týmu se k puku dostal Petráček a poslal Jihočechy do vedení.

Vyrovnání se favorizovaní Ústečtí Lvi dočkali na začátku třetí periody. Ve 46. minutě dorazil za záda domácího brankáře střelu Kloze Mikulík. Další branky se do konce třetí třetiny tisícovka diváků nedočkala, a tak došlo na prodloužení.

V něm rozhodl o bonusovém bodu pro Ústí agilní Kloz, když z mezikruží prostřelil gólmana Čecha. Ústečtí hokejisté tak navázali na nedávnou výhru ve Vrchlabí (2:1 po nájezdech) a i z ledu Tábora si na sever Čech vezou dva body.

Tábor – Ústečtí Lvi 2:3 po prodl. (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 30. Mrkvička (Petráček), 32. Petráček (Šperger) – 4. Pajič (Janků), 46. Mikulík (Kloz, Ludvík), 64. Kloz (Mikulík). Rozhodčí: Jebavý – Flegl, Šperl. Vyloučení: 2:4. Bez využití. Diváci: 1020.

Tábor: Čech – Kudrna, Petráček, Černý, Kotaška, Lukáč, Havran, Koktan, Zíb – Kostourek, Šperger, Kocar – Nedorost, Padělek, Mrkvička – Török, Andres, Krätzer – Vild. Trenér: Kýhos.

Ústí: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, P. Hořava, L. Poživil, Holomek, Boháč – Čurilla, Alinč, Diviš – Janků, Kloz, Pazourek – Kanko, Pajič, Ludvík – Šedivý, Mikulík, Sklenička. Trenér: Rosol.