„Na derby se všichni moc těšíme. Určitě bude vyhecované, už jsme na to nažhavení,“ nechal se slyšet Petr Kanko, ústecký forvard, který nejde pro ránu daleko. „Samozřejmě, že pokud bude potřeba a trenér mě pošle do nějaké bitky, tak do toho půjdu. Pokyny trenéra se musí plnit,“ smál se Kanko.

Před druhým derby odvěkých rivalů v letošní sezoně panuje v obou táborech překvapivě klidná atmosféra. Možná i proto, že dvěma největším favoritům soutěže se zatím nedaří dle představ. Chomutov je druhý, Ústí o skóre třetí. Vede Jihlava, která zatím dokonale naplňuje heslo „Když se dva perou, třetí se směje.“

Například Lvi už déle než měsíc nedokázali venku zvítězit za tři body. „Každý zápas chceme tu nepříznivou sérii zlomit. Kdyby se to povedlo právě v Chomutově, byla by to paráda,“ zasnil se útočník Slovanu Rok Pajič, který svými góly drží Ústí v posledních týdnech nad vodou. „Ze začátku sezony mi to tam moc nepadalo, takže jsem rád, že už je to lepší. Snad se trefím i teď v derby,“ přeje si slovinský forvard ve službách Lvů.

Ani chomutovští hokejisté letos neoplývají kdovíjakou formou. Po dvou porážkách v řadě dokonce před časem vyměnili trenéry. Změna ale nepřišla, favorit v minulém kole padl ve Vrchlabí. „Naše mužstvo není v dobrém psychickém rozpoložení a to už delší dobu,“ přiznal po porážce trenér KLH Milan Kašpárek.

Oba týmy tak budou mít ve druhém derby sezony o motivaci postaráno. „Chceme vyhrát, ale abychom uspěli, musíme všichni jezdit na 120 procent,“ říká Petr Kanko, jehož tým na domácím ledě v prvním měření sil zvítězil 5:4 v prodloužení.

Jak dopadne utkání tentokrát? Bitva dvou nesmiřitelných rivalů odstartuje na ledě ČEZ Arény v 17.30 hodin.

SLOVAN NA LEDĚ CHOMUTOVA (2009/2010)

PLAY OFF:

KLH Chomutov – Ústečtí Lvi 4:3p

KLH Chomutov – Ústečtí Lvi 5:2

KLH Chomutov – Ústečtí Lvi 6:2

ZÁKLADNÍ ČÁST:

KLH Chomutov – Ústečtí Lvi 3:4sn

KLH Chomutov – Ústečtí Lvi 6:3