Podívejte se na fotogalerii z utkání!

Nechybělo však mnoho a svěřenci trenéra Petra Rosola mohli po více než měsíčním čekání brát v ČEZ Aréně tři body. Čtyřiadvacet vteřin před koncem zápasu ale domácí poslali souboj do prodloužení.

Ústečané vlétli do zápasu jako utržení ze řetězu a už po 54 vteřinách hry se radovali z první branky, když Janků ujel domácí obraně a prostřelil Hanuljaka. Poté Slovan zahrával dvě přesilovky, další gól z nich ale nevytěžil.

Postupem času převzali iniciativu domácí, brankář Orct si ale s pokusy Zuckera, Bombice i Jíry poradil. Vyrovnání se Chomutov dočkal v 16. minutě, kdy se ukázkovou ranou do šibenice prosadil Seman. Vzápětí si domácí hokejisté zahráli téměř dvouminutovou dvojnásobnou početní výhodu, Orct ale udržel Lvy při životě.

Na začátku druhé periody už ale ústecký gólman musel lovit puk ze své sítě. Při další přesilovce totiž chomutovští hráči rozebrali hostující obranu a Jíra zakončoval do prázdné klece. Z vedení se ale domácí dlouho neradovali. Už po dvou minutách vyrovnal při vlastním oslabení Alinč.

Vyrovnaný stav ale do druhé sirény nevydržel. Ještě před polovinou zápasu totiž tečoval Selingr střelu Mudrocha a domácí vedli 3:2.

Do třetího dějství nastoupili Lvi s cílem se zápasem něco udělat a po trefách Kanka a Pajiče vedli v 59. minutě 4:3. Pak si ale domácí vzali oddechový čas a při vyloučení Holomka 24 vteřin před koncem zápasu poslali duel do prodloužení.

V něm ale fauloval domácí forvard Jíra a nabídnutou výhodou hráči Slovanu nepohrdli. Obránce Poživil rozhodl o jejich výhře 5:4.

KLH Chomutov – Ústečtí Lvi 4:5 po prodloužení

Branky a nahrávky: 16. Seman (Sikora), 22. Jíra (Skořepa, Duda), 29. Selingr (Mudroch, Sikora), 60. Hluchý (Kraft) – 1. Janků (Klobouček), 24. Alinč (Pojkar, Čurilla), 48. Kanko (Hanzl), 59. Pajič (Janků), 64. L. Poživil (Čurilla, Hořava).
Rozhodčí: Smitka – Čížek, Padevět. Vyloučení: 6:12, navíc Pulpán – Mikulík oba 5 + do konce. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 2678. Třetiny: 1:1, 2:1, 1:2 – 0:1.

Chomutov: Hanuljak – Mucha, Bombic, Havíř, Benda, Mudroch, Pulpán, Rutta – Seman, Sikora, Duda – Procházka, Kraft, Hluchý – Selingr, Skořepa, Jíra – Kuběna, Zucker, Radulay – Hruška. Trenér: Kašpárek.

Ústečtí Lvi: Orct – Poživil, Boháč, Klobouček, Pojkar, Sklenička, Hořava, Němeček, Holomek – Diviš, Alinč, Čurilla – Pazourek, Pajič, Janků – Mikulík, Kloz, Ludvík – Kanko, Hanzl, Šedivý. Trenér: Rosol.