Ve 4. minutě prodloužení zajistil dva body pro družinu Petra Rosola obránce Lukáš Poživil, který přišel na sever Čech z extraligových Českých Budějovic.

„V prodloužení jsme měli výhodu přesilovky. K vítězství jsme měli blíž. Nejdřív trefil Čurilla tyč a odražený puk se dostal přímo ke mně. Měl jsem tak už snadnou úlohu. Prostě jsem byl ve správný čas na správném místě,“ vtipkoval o vítězné brance bývalý obránce Litvínova.

Atmosféru největšího severočeského derby však zažil vůbec poprvé. „První vzájemný duel jsem nemohl absolvovat. Ještě nebyl vyřízený můj transfer, proto jsem seděl jen na tribuně,“ vzpomínal Poživil.

Litvínovský osmadvacetiletý odchovanec strávil poslední dva ročníky v Českých Budějovicích, kde mu po sezoně skončila smlouva. Letní suchou přípravu zahájil v mateřském klubu. „Pak jsem byl týden v Popradu, kde to nevyšlo. Měl jsem nějaké nabídky ze zahraničí, ale určitě rozhodlo to, že má Slovan velké ambice a chce postoupit do extraligy. Je tu dobré zázemí i dobrý tým. A navíc to mám blízko,“ vypočítával Poživil výhody angažmá v Ústí nad Labem, kde podepsal dlouhodobý kontrakt.

Derby s největším rivalem skončila pro ústecké hráče mini třízápasová šňůra na ledě soupeřů, ze kterých vydolovali pěkných 6 bodů.

„Jednou jsme vyhráli po nájezdy a dvakrát po prodloužení. Těší nás, že jsem nasbírali šest bodů. Hlavně nás těší výhra nad Chomutovem. Když jsem byl v Litvínově, tak za nejvypjatější souboj se dal brát zápas se Spartou,“ uvedl.

Nyní čeká na svěřence Petra Rosola, pod kterým Poživil hrál i v Litvínově, těžké domácí utkání se Znojmem a poté i venkovní šlágr v Jihlavě (středa). „Chybí nám pět, šest bodů. Zatím nejsme spokojeni s tím, kolik bodů máme. Snad to bude už jen lepší,“ přeje si Lukáš Poživil.