Tříbodové vítězství si na své konto připsali poprvé od 23. října a výraznou měrou jim k tomu pomohl skvěle chytající gólman Salfický.

Začátek zápasu Lvům nevyšel zrovna ideálně, místo očekávaného tlaku se museli bránit přesilové hře při vyloučení obránce Boháče. Hosté sice svou početní výhodu nevyužili, ale v první desetiminutovce zápasu byli mnohem nebezpečnějším týmem. V 9. minutě mohl otevřít skóre Tomáš Rachůnek, sám před Salfickým ale nasměroval puk jen do něj.

Ve 14. minutě se osmělili i Severočeši. Hovorka ujel obraně Orlů, na gólmana Horčičku ale nevyzrál.

Na konci první dvacetiminutovky spálili největší šanci hosté, když Kolafa vystihl špatnou rozehrávku Ústí, našel před bránou osamoceného Říhu, kterého ale skvělým zákrokem vychytal zkušený Salfický.

Bojovný hokej s minimem stoprocentních šancí pokračoval i po přestávce. Skóre zápasu otevřeli favorizovaní Lvi ve 27. minutě, kdy se ranou od modré prosadil bek Němeček.

Ústečané se poté dál tlačili před branku Znojma, k navýšení náskoku však jejich snaha nevedla. A když pak ve 35. minutě přestřelil na druhé straně odkrytou klec Podešva, šlo se po dvou třetinách do kabin za stavu 1:0.

Závěrečná část nabídla pohledný hokej se šancemi na obou stranách. Nejprve prožívali horké chvilky domácí hokejisté, když k vyloučenému Hanzlovi usedl na trestnou lavici i obránce Gureň a hosté zahrávali téměř minutovou dvojnásobnou přesilovku. V té ale čaroval Salfický, který si poradil se všemi pokusy Orlů a udržel tak domácím vedení.

Hra se poté přelévala ze strany na stranu a když v 56. minutě zvýšil na 2:0 pro domácí Hanzl, bylo o výsledku rozhodnuto.

Ústečtí Lvi – Orli Znojmo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 27. Němeček (Čurilla, Diviš), 56. R. Hanzl (Němeček). Rozhodčí: Vampola – J. Svoboda, Reich. Vyloučení: 7:4, navíc Hovorka (ÚL) 10 minut os. trest. Využití: 1:0. Diváci: 2045.

Ústí: Salfický – Němeček, Boháč, P. Hořava, Gureň, L. Poživil, Holomek, Klobouček – Hovorka, Čurilla, Diviš – Janků, Pajič, Pazourek – Kanko, Mikulík, Ludvík – Kloz, R. Hanzl, Sklenička. Trenér: Rosol.

Znojmo: Horčička – Štach, Kolafa, David, Lattner, Kania, Stehlík, F. Pospíšil – Jarůšek, Haman, Havlík – Beroun, Hradecký, Mičulka – T. Rachůnek, Říha, Podešva – Vyletelka, Bartoš, Česnek. Trenér: Soudek.