Ti nakonec na ledě Dukly vyhráli 3:1. „Celý tým hrál dobře,“ pochválil pak Mikulík spoluhráče.

Vyhráli jste v Jihlavě, jak byste utkání zhodnotil?
Předvedli jsme jeden z nejlepších výkonů v letošní sezoně. Díky dobré obranné hře jsme Jihlavu téměř k ničemu nepustili. Když už domácí měli nějakou šanci, tak ji vychytal Salfa (Dušan Salfický).

Za tři body jste venku vyhráli po více než měsíci. Bavili jste se o tom, že už to musíte zlomit?
Do Jihlavy jsme jeli oslabení, měli jsme plno zraněných a nemocných, takže jsme si spíš říkali, že musíme hrát více zezadu, což jsme všichni plnili. Už v posledních venkovních zápasech jsme hráli dobře zezadu, jen nám chyběly nějaké góly. Teď ale Salfa dobře zachytal a góly jsme dali. Šli jsme výhře naproti.

V tabulce zůstáváte na 3. místě, ale asi jste rádi, že se vám díky výhře podařilo snížit náskok Jihlavy…
Určitě. Je důležité, že sbíráme body a že jsme vyhráli v Jihlavě. Jsme rádi, že nám první dva týmy neodskočily, ale body musíme sbírat i dál. Pokud budeme hrát jako v Jihlavě, tak se do čela tabulky brzy můžeme dostat my.

Není paradoxní, že vyhrajete na ledě lídra tabulky, ale naopak prohrajete v Třebíči či Berouně?
V Třebíči to byl smolný zápas, ale Beroun hraje jiný hokej než v minulých sezonách. Hraje dobře z obrany, brání střední pásmo a je obtížné se tam dostat. My jsme si ale řekli, že i přesto, že jsme favoritem soutěže, musíme venku hrát ze zajištěné obrany a donutit tak soupeře, aby tvořil hru. To se nám v posledních zápasech dařilo a snad v tom budeme pokračovat.

Loni jste společně s Chomutovem utekli zbytku pole. Letos je ale tabulka vyrovnaná. Je to tím, že se vyrovnává celá soutěž?
Určitě. Ale pro nás je to jenom plus. V minulé sezoně jsme měli náskok patnáct bodů a na některé zápasy už jsme se ani tolik nesoustředili. Teď ale může poslední porazit prvního a každý zápas musíme hrát naplno. Žádný zápas nekončí o osm gólů a je to lepší pro nás, protože pak máme úplně jinou motivaci. Je to jedině dobře.

V Jihlavě jste vyhráli popáté v řadě. V sobotu doma přivítáte Benátky nad Jizerou. Bude tedy cílem prodloužit tu sérii?
Samozřejmě. Teď jsme na vítězné vlně a budeme se snažit urvat další vítězství a tu sérii ještě prodloužit.