Stejně staří borci z Děčína, Litoměřic a Tábora ho na žákovském turnaji nemohli uhlídat a okatý kluk nastřílel pět branek a na další čtyři přihrál. Po zásluze byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje a převzal pohár pro vítěze.

Jaký je vlastně hokej?
Můžete mít rychlé ruce, dobrou hlavu a svaly jako kulturista, ale když neumíte dobře bruslit, tak je konec. Tím jsem také začal. Vždy jsem měl rád pohyb, pokud k tomu přidáte brusle, ideální kombinace. Nemusím dát gól, hlavně, že se vyhrává.

Čeho si hokejista více cení. Když dá branku nebo když na ní přihraje?
Poslouchal jsem dobře všechny trenéry a každý měl pravdu. Dobrá přihrávka je víc než gól. Dnešní parta je bezva, protože máme dobrého brankáře a hlavně pana Davídka. Taky někdy zvýší hlas, ale pak se usměje a poplácá vás po zádech. Hokej někdy pořádně bolí, ale nevyměnil bych ho za jiný sport.

Co vaše sportovní vzory?
Všichni kluci sledují NHL. Je plná hvězd a osobních soubojů. Mně se vždycky líbil Jágr, protože hrál pro ostatní. Nepral se a přitom ho všichni naháněli. Z naší ligy se mi líbí ústecký brankář, ten nový (Francouz). Jednou bych také chtěl hrát ligu, dostat se do národního výběru.

Co škola a hokej?
Někdy je to drama. Na vysvědčení jsem měl pár dvojek, ale je to náročnější víc a víc. Začínám šestou třídu, do toho naše hokejová sezona, tréninky, mistráky a turnaje. Bude to zase boj.

Zpracoval Miroslav Vlach