Na ledě Písku byl v rámci 21. kola prvoligové soutěže od začátku k vidění bláznivý zápas. Zatímco v první polovině zápasu viděli diváci hned osm branek ze hry, ve druhé polovině se nedočkali žádné.

Domácí hokejisté předvedli raketový vstup do zápasu. Už po minutě hry dorazil za gólmana Salfického vyražený kotouč Dragoun a poslal Písek do vedení. To mělo ale jepičí život. Už v 6. minutě totiž hosté udeřili Ludvíkem při vlastním oslabení a jen o minutu a půl později poslal Slovan do vedení Čurilla.

Dramatická přestřelka pokračovala. Neuplynula ani polovina úvodního dějství a bylo znovu vyrovnáno. Ferebauer napřáhl mezi kruhy a Salfický neměl šanci. Nerozhodný stav ale vydržel jen chvíli, na začátku 12. minuty vrátil Ústečanům vedení Handlovský.

S tím se ale nechtěl smířit hrdina utkání Dragoun, který o dvě minuty později svým druhým gólem v utkání znovu vyrovnal a vyhnal gólmana Salfického na střídačku.

O tom, že ani domácí brankář nemá svůj den, se diváci přesvědčili ještě před odchodem hráčů do kabin, když se v 18. minutě prosadil Diviš a poslal Lvy do vedení 4:3.

Ve druhém dějství se brankostroj obou týmů zadrhl. Na začátku druhé části sice vyrovnal na 4:4 v přesilové hře svou druhou trefou Ferebauer, od té doby ale diváci čekali na branky marně.

Utkání tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, ve kterých se více dařilo domácím a díky trefě Dragouna získali bonusový bod. Vítězná série Lvů tak skončila.

IHC Písek – Ústečtí Lvi 5:4 sn (3:4, 1:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Dragoun (Stránský, Ferebauer), 10. Ferebauer (Stránský, Dragoun), 13. Dragoun (Všetečka), 25. Ferebauer (Fadrný), 66. nájezd Dragoun – 6. Ludvík (Mikulík), 8. Čurilla (Janků, Handlovský), 12. Handlovský (Kloz, Hanzl), 18. Diviš (Majdan, Alinč). Rozhodčí: Úlehla – Čížek, Padevět. Vyloučení: 2:6, navíc Všetečka (Písek) 10 min. os. trest. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1.

Písek: Jágr – Procházka, Kalečík, Vráblík, Výborný, Dvořák, Všetečka – Slavík, Kellner, Polodna, Nedvěd, Luňák, Kudrna, Bauer, Suja, Dragoun, Fadrný, Stránský, Stejskal, Ferebauer. Trenér: Chlustina.

Ústečtí Lvi: Salfický (13. Orct) – Boháč, Klobouček, Hořava, Němeček, Homolek, Poživil – Sklenička, Kanko, Kloz, Diviš, Janků, Čurilla, Mikulík, Pazourek, Alinč, Šagát, Handlovský, Hanzl, Ludvík, Majdan. Trenér: Rosol.