„Samozřejmě do Písku odcestujeme s cílem získat tři body. Nečeká nás ale nic jednoduchého, vzhledem k tomu, že mají České Budějovice volno, tak očekávám, že jim do Písku pošlou několik hráčů na střídavý start,“ nechal se před utkáním slyšet trenér Severočechů Petr Rosol.

První vzájemné střetnutí v letošní sezoně ovládli dle papírových předpokladů právě Ústečtí Lvi, když v domácí Zlatopramen Aréně zvítězili přesvědčivě 4:1.

Tentokrát se hraje na ledě Jihočechů, ale ani to by pro favorita prvoligové soutěže nemělo znamenat velkou překážku. Písečtí jsou totiž podle statistiky nejhorším týmem na domácím stadionu v celé soutěži, když zde v normální hrací době dokázali zvítězit jen dvakrát.

Jedinou komplikací by tak mohl být fakt, že tým Slovanu na jihu Čech znovu nenastoupí v kompletní sestavě. „Máme hodně zraněných. Z obránců budou chybět Gureň, Zeman a Pojkar, z útočníků pak Hovorka, Pajič a Šagát,“ počítá ztráty trenér Lvů.

A s jakou taktikou vlétnou Ústečané na led? „Hrajeme venku, takže nesmíme bláznit a hrát ze zabezpečené obrany,“ nabádá svůj tým kormidelník Rosol. V brance Slovanu se tentokrát představí Dušan Salfický.