„Musíme dostat soupeře pod tlak a vstřelit rychlý gól,“ říkal před utkáním kouč Lvů Petr Rosol.

Jenže jeho slova lépe vyslyšeli hostující hráči. Ti se už ve 2. minutě zápasu ujali vedení díky trefě Haluzy a když se pak před koncem prvního dějství prosadil i Kucharczyk, odcházelo se do kabin za stavu 0:2 z pohledu domácích.

Snížit na rozdíl jediné branky a vrátit se tak do zápasu se Severočechům povedlo až v 51. minutě, kdy Mikulík dorazil za záda brankáře Žigárdyho střelu svého spoluhráče Poživila.

Domácí se poté ještě snažili vyrovnat v power play, žádná z jejich šancí se ale neujala, a tak se zrodil překvapivý výsledek.

Ústečtí Lvi - Olomouc 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 51. Mikulík (L. Poživil) - 2. Haluza, 17. Kucharczyk. Rozhodčí: Kubeš - Beneš, Štofa. Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 2258.

Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Boháč, Klobouček, Hořava, Němeček, Homolek, L. Poživil, Sklenička - Šagát, Alinč, Diviš - Janků, Čurilla, Pazourek - Kanko, Mikulík, Ludvík - Kloz, Hanzl, Handlovský - Majdan.

Olomouc: Žigárdy - Bartoň, Vyrůbalík, Tesařík, Nedbálek, Janáček, Ondrušek - Pekr, Ministr, Zbořil - Kucharczyk, Domin, Haluza - Meidl, Haas Polodna - M. Černý, Brančík, Řípa.
Nevím, co se s námi děje, přiznává Mikulík

Stal se smutným hrdinou zápasu. Ústecký útočník Milan Mikulík dokázal jako jediný hráč svého týmu překonat skvěle chytajícího olomouckého gólmana Žigárdyho. Na zisk bodů to ale Severočechům nestačilo, Lvi prohráli 1:2.

Prohráli jste doma s Olomoucí, jak byste zápas zhodnotil?
Vstoupili jsme do něj špatně, rychle jsme dostali dva góly a od té doby hráči Olomouce dobře bránili a téměř k ničemu nás nepustili. V poslední třetině jsme si sice vytvořili tlak, ale jejich gólman naše šance vychytal. Utkání nám prostě nevyšlo.

První dvě třetiny byl soupeř lepší, čím si to vysvětlujete?
Nevím. Už v předchozích zápasech s Benátkami a v Písku se nám nepovedly první třetiny. Nevím, co se s námi děje. Asi se nedokážeme pořádně soustředit. A když pak dostaneme gól, tak už se to špatně otáčí. Proti tak zkušenému týmu nesmíme začít hrát až ve třetí třetině.

V pondělí hrajete v Chrudimi. Co musíte změnit, abyste vyhráli?
Musíme se od začátku naplno soustředit a ne jít na led jen s tím, že si chceme zahrát. Musíme hrát zodpovědně zezadu, nechat soupeře tvořit hru, využít jeho chyby a hlavně urvat tři body.