„Nečeká nás nic jednoduchého, ale po prohře v Písku musíme doma naplno bodovat,“ má před utkáním 22. kola soutěže jasno trenér Severočechů Petr Rosol.

Jeho svěřenci ve středu nestačili na nováčka z Písku a přestože po první třetině vedli 4:3, nakonec prohráli 4:5 po samostatných nájezdech a definitivně tak skončila jejich šestizápasová vítězná série. V domácím prostředí proti Moravanům ale budou jistě chtít načít novou. „Musíme dostat soupeře pod tlak a dát rychlou branku, aby hráči Olomouce museli otevřít obranu,“ nabádá své hokejisty kormidelník Ústeckých Lvů.

Tomu bude v utkání znovu chybět hned několik opor, marodka Ústečanů se totiž vyprazdňuje jen pomalu. „Už nastoupí Šagát, ale stále nám budou chybět obránci Gureň, Zeman a Pojkar. Z útočníků pak zůstávají mimo hru Hovorka s Pajičem,“ vypočítal ztráty trenér Rosol.

V brance Lvů se tentokrát od začátku představí zkušený gólman Zdeněk Orct, který ve středečním duelu musel střídat Dušan Salfického. Tomu totiž duel na ledě Písku nevyšel dle představ a během úvodních třinácti minut inkasoval tři góly. Fanoušci Lvů si nyní přejí jediné. Aby se podobná blamáž neopakovala a Lvi Olomouc porazili.