Severočeši se sice na ledě Chrudimi brzy dostali do vedení, když se už v páté minutě prosadil nestárnoucí forvard Pavel Janků, odpověď domácích ale přišla bleskově. Už po 63 vteřinách vyrovnal na 1:1 svým prvním gólem v sezoně Stoklasa.

I druhé dějství nabídlo bojovný hokej s minimem brankových příležitostí na obou stranách. Tu největší ústeckou spálil ve 23. minutě Hovorka, který ujel domácí obraně, ale následně si vylámal zuby na gólmanovi Landsmanovi.

Krátce po polovině zápasu se do vedení dostali hokejisté Chrudimi, když využil přesilovou hru Semorád. I vedení domácích mělo ale jepičí život. Už o tři minuty později tečoval nahození Poživila Diviš a puk skončil až za zády překvapeného gólmana Landsmana.

Rozuzlení dramatické hokejové bitvy nepřišlo ani v závěrečné periodě. V čase 44:45 sice nejprve využil obrovské hrubky domácí obrany talentovaný mladík Kloz a poslal Lvy do vedení, jenže při závěrečné power play, pouhých patnáct vteřin před koncem třetiny, vyrovnal na 3:3 hrdina utkání Semorád a poslal tak duel do prodloužení.

V něm branka nepadla a tak o vítězi a majiteli bonusového bodu musely rozhodnout až samostatné nájezdy. V nich se dařilo Severočechům a když uspěli Mikulík s Čurillou a domácí střelci Orcta nepřekonali, bylo rozhodnuto.

HC Chrudim - HC Slovan Ústečtí Lvi 3:4 po sam. náj. (1:1, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky a nahrávky: 6. Stoklasa (Zohorna), 32. Semorád (Král, Kubišta), 60. Semorád - 5. Janků (Pazourek), 35. Diviš (L. Poživil), 45. Kloz (Hanzl, Handlovský), 66. rozh. nájezd Mikulík. Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 410.

Chrudim: Landsman - Toužimský, Jaroměřský, Mocek, Zdráhal, Drtina, Žák, Kobela, Krejnus - Fořt, Král, Šeda - Radil, Zohorna, Sýkora - Klejna, Kubišta, Semorád - Stoklasa, Kaut, Goiš. Trenér: Rohlík.

Ústečtí Lvi: Orct - Němeček, Pojkar, Klobouček, Hořava, L. Poživil, Holomek, Sklenička - Kanko, Čurilla, Diviš - Janků, Mikulík, Pazourek - Hovorka, Šagát, Ludvík - Kloz, Hanzl, Handlovský. Trenér: Rosol.