První letošní vzájemný duel zvládli lépe hráči Litoměřic, když doma favorizované Lvy porazili 4:3 v prodloužení. Nyní ale Ústečané chystají odplatu. „Taktika je jasná. Jít do toho a vyhrát,“ má jasno kapitán Lvů Jan Klobouček.

Oba týmy mají momentálně ke spokojenosti daleko. Lvi z posledních tří zápasů vyhráli jen jeden v Chrudimi, a to ještě po samostatných nájezdech, Litoměřice prohrály dokonce posledních pět duelů při skóre 5:26. „Oba týmy se teď trápí, jsem docela zvědavý, kdo se na kom chytne. Snad my na Litoměřicích,“ přeje si Jan Klobouček.

Jenže vyhrát chtějí i hosté. „Nezbývá nám, než se pokusit bodovat na ledě druhého celku tabulky,“ říká forvard Tomáš Rod, který je v Litoměřicích na hostování právě z ústeckého Slovanu.

„Ústí teď také nepředvádí žádné vynikající výkony a toho chceme využít. Musíme hrát tak, jako bychom hráli play off. Každý bod z jejich ledu by pro nás byl obrovským úspěchem,“ říká kouč Litoměřic Daniel Tvrzník, v jehož kádru působí hned několik hráčů, kteří si prošli ústeckým dresem. „Žádné hecování s nimi ale neproběhlo, momentálně na to není nálada ani v jednom týmu,“ dodává na závěr Klobouček.

Zpracoval Pavel Přibyl a Jiří Vítek