V utkání přitom dlouho prohrávali a do prodloužení poslal duel až gól Kloze z 58. minuty. V něm ale Ústečtí Lvi zabrali a brankou Hanzla rozhodli o své výhře.

Derby dvou celků, který se v poslední době nedaří, začalo vlažně. První třetina nabídla vyrovnaný hokej s minimem šancí na obou stranách a žádný z brankářů nemusel řešit složitější situaci. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Úvodní branky se diváci dočkali na začátku druhé periody, příznivci Lvů z ní ale radost neměli. Při vlastním oslabení totiž hostující Šinágl vyslal nádherným pasem na zteč exústeckého Martina Nováka a ten střelou do šibenice překonal gólmana Salfického.

Kdo čekal následný tlak favorizovaných Ústečanů, musel být nemile překvapen. První solidní brankovou šanci si domácí hokejisté vypracovali až v závěru druhého dějství, když po skončení trestu naskočil na led Mikulík a v úniku napálil beton s přehledem chytajícího Volkeho.

Do třetí třetiny vstoupili domácí hokejisté aktivně, na litoměřického gólmana ale nevyzráli. Zápas poté rozkouskovaly tvrdé fauly Lvů a následné šarvátky. Vyrovnání se mohli Ústečané dočkat v 51. minutě, ale Mikulík v dobré pozici znovu selhal.

Když už se zdálo, že Lvi doma Litoměřicím podlehnou, prosadil se v čase 57:35 mladík Kloz a poslal zápas do prodloužení. V něm rozhodl o výhře domácích v přesilové hře Robin Hanzl.

HC Slovan Ústečtí Lvi - HC Stadion Litoměřice 2:1 po prodloužení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Branky a nahrávky: 58. Kloz (Hovorka), 62. R. Hanzl (Kloz) - 25. M. Novák (Šinágl, Stříteský). Rozhodčí: Jeřábek ml. - Jureček, Rychlý. Vyloučení: 9:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2844.

Ústečtí Lvi: Salfický - Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, P. Hořava, Boháč - Kanko, Čurilla, Diviš - Janků, Mikulík, Pazourek - Hovorka, Šagát, Ludvík - Kloz, R. Hanzl, Handlovský - Majdan. Trenér: Rosol.

Litoměřice: Volke - O. Kříž, Brož, Stříteský, Vobořil, Martinka, J. Evan, Kolbaba - P. Přeučil, Slížek, J. Hašek - P. Horčička, Šinágl, M. Novák - Rindoš, Heinisch, Rod - P. Kříž, Hlusička, T. Doležal. Trenér: Setikovský.