„Kluci byli zase nějací svázaní, bylo to bez tempa. V poslední třetině jsme to stáhli na tři lajny a náš výkon šel nahoru. Do té doby to bylo ale z naší strany hodně špatné. Je pravda, že Litoměřice dobře bránily a nepouštěly nás do žádných vyložených šancí. Navíc jim skvěle zachytal Volke,“ řekl po utkání trenér Ústečanů Petr Rosol.

Jeho tým letos prožívá výsledkovou mizérii. Považte sami: Ústečané mají na kontě nejvíc (11) nerozhodných výsledků v základní hrací době ze všech prvoligových týmů, v tabulce domácích zápasů jim patří až sedmá příčka a z posledních čtyř duelů nedokázali ani jednou zvítězit za tři body. „Chybí nám lehkost v útoku, kterou jsme měli loni. Pořád to není ono,“ našel příčiny dlouhodobých nezdarů kormidelník Lvů.

Jenže jen hledat příčiny nestačí. Slovan byl před sezonou pasován do role spolufavorita soutěže a přestože drží druhou příčku v tabulce (jen díky lepšímu skóre před třetí Jihlavou), čekalo se od něj mnohem více. Dokonce i fanouškům Lvů začíná docházet trpělivost. V duelu s Litoměřicemi na své hráče dvě třetiny pískali…

Mají vůbec Ústečtí Lvi dostatečně silný kádr na to, aby mohli stejně jako v loňské sezoně projít až do finále prvoligové soutěže? „Síla tam určitě je, mužstvo se nijak moc neobměnilo, ale myslím si, že tomu jdeme málo naproti, málo bojujeme a málo střílíme,“ říká útočník Marek Hovorka.

„Vždycky hrajeme jen deset až patnáct minut z celého zápasu a to je málo. O tom už jsme se letos přesvědčili v několika zápasech. Ať už je to Písek, Chrudim nebo Litoměřice, proti nikomu nemůžeme polevit. Musíme makat a bojovat,“ dodává Hovorka.

Další možnost k nápravě letošních výkonů budou mít Lvi v sobotu v Kadani. Dojde na další nerozhodný výsledek, nebo favorit konečně zabere?