„Utkání musím hodnotit pozitivně, protože jsme vyhráli a získali tři body,“ pochvaloval si po zápase trenér Lvů Petr Rosol.

Vstup do utkání přitom vyšel lépe domácím hráčům. Ti už v první minutě zahrávali přesilovou hru po vyloučení Němečka, naložili s ní ale bídně. O chvíli později měli na druhé straně početní výhodu i Ústečané a to dokonce dvojnásobnou. Branku, kterou v ní vstřelili ale rozhodčí kvůli úmyslnému přikopnutí bruslí neuznali.

Jediného gólu v utkání se diváci dočkali v čase 19:28, kdy Zeman ranou pod víko nedal domácímu brankáři Hylákovi sebemenší šanci. „Diviš parádně zpoza branky našel Zemana, který si výborně najel na jeho přihrávku a vystřelil nahoru. Byla to opravdu hezká akce,“ pochválil gólovou spolupráci svých hráčů kouč Rosol.

Od druhého dějství byla hra rozkouskovaná častými fauly obou týmů. „Rozhodčí od začátku nastavili oboustranně přísný metr. Možná i proto se na ledě nijak nejiskřilo, bylo to v pohodě,“ přiznal kormidelník Slovanu po utkání a zároveň připomněl hromadnou bitku, která se semlela v prvním vzájemném utkání obou klubů na ledě ústecké Zlatopramen Arény.

„Tentokrát byli na utkání přítomní i delegáti, asi vyhodnotili, že půjde o rizikový zápas. Už před zápasem nás rozhodčí upozorňovali, že jakýkoliv náznak šarvátky budou trestat,“ prozradil Rosol.

Jeho tým nakonec těsné vedení udržel a mohl se tak radovat ze zisku velmi cenných bodů. „V závěru jsme dobře bránili a soupeře do žádných větších šancí nepouštěli. Dokonce jsme Kadaň nepustili ani ke hře bez brankáře,“ vysekl trenér Lvů poklonu svým hráčům.

Ústečané se díky výhře přiblížili vedoucímu Chomutovu na jediný bod. „Je to hezký, ale zatím o nic nejde,“ měl jasno Rosol.

Kadaň - Ústečtí Lvi 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Branka a nahrávky: 20. Zeman (Diviš, Kanko). Rozhodčí: Smitka - Hejl, Žídek. Vyloučení: 8:7. Bez využití. Diváci: 440.

Kadaň:
Hylák – Schmidt, Szakal, Hlubuček, Mazanec, Révay, Přindiš, Zmeškal – Balász, Charousek, Boušek - Eiselt, Mikšovic, V. Novák – Bečvář, Mužík, Kadlec – Rohan, Klíma, Bursík. Trenér: Antonik.

Ústí:
Salfický – Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, L. Poživil, P. Hořava – Kanko, Čurilla, Diviš – Janků, Mikulík, Sklenička – Hovorka, Šagát, Majdan – Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenér: Rosol.