Jak to?

Karlovarský klub totiž hodlá prodat licenci na nejvyšší soutěž a většinový vlastník Energie Karel Holoubek uvažuje o tom, že práva nabídne právě dvěma severočeským rivalům, kteří se v první lize rvou o postup do extraligy.

Západočeský klub s rozpočtem 120 milionů korun se kvůli snížení dotací od města dostal do finančních problémů a letošní sezonu chce proto dohrát v Sokolově, příští rok pak hodlá licenci prodat a prý nejspíš do sousedního Ústeckého kraje.

„Chomutov si postavil nový stadion. Licence by se dala prodat i do Ústí nad Labem. Ještě uvidíme, kdo ze hry o extraligu vypadne,“ prohlásil Holoubek pro deník MF Dnes.

Jak na to reagují na severu Čech? Hlavně pro finančně silný Chomutov, který loni neuspěl v baráži a letos je až druhý za Ústím, by mohla být tahle nabídka lákavá. Zde však zatím nechtějí o koupi extraligy slyšet.

„V tento okamžik je to bezpředmětné, nezabýváme se tím. Soustředíme se na vrchol sezony,“ uvedl marketingový ředitel ambiciózního Chomutova David Dinda.

To v sousedním Ústí jsou připraveni k jednání o odkupu licence. „Pokud Vary chtějí extraligu prodat, tak ať nám ji nabídnou a můžeme se o tom začít bavit. Zatím se však nikdo neozval,“ nechal se slyšet pro Deník generální manažer Lvů Robert Kysela. „Do extraligy samozřejmě chceme, ale nechceme ji kupovat, protože to stojí velké peníze. Na druhou stranu prostor k rozumným jednáním tady je. Ale myslím si, že je to pro nás spíš holub na střeše,“ dodal s úsměvem Kysela.