Vstup do zápasu vyšel lépe domácím hráčům, kteří se od začátku tlačili před Orctovu bránu. Zkušený gólman si ale s jejich pokusy poradil a Severočechy krátce po polovině prvního dějství podržel i při minutu a půl dlouhé dvojnásobné početní výhodě.

Poté se osmělili i hosté, střelecké pokusy Janků a Hořavy ale pokryl gólman Rebelů Suchan a tak se šlo do kabin za bezbrankového sta­vu.

Skóre se mohlo měnit hned na začátku druhé třetiny. Chybu v ústecké obraně ale domácí Knotek využít nedokázal. Ve 28. minutě dostali výhodu dvojnásobné přesilovky i Ústečané, na skvěle chytajícím Suchanovi si ale vylámali zuby jak Hanzl se Šagátem, tak i Hořava.

První branky se diváci dočkali až na začátku třetí periody. K nelibosti domácích fanoušků se z ní radovali Severočeši, když Pajič dorazil za Suchanova záda tvrdou střelu agilního Roda.

Jenže z vedení se hráči Slovanu neradovali dlouho. Už o čtyři minuty později totiž vyrovnal Vojtěch Němec.

Definitivní rozhodnutí zápasu přišlo v jeho závěru. Minutu a půl před koncem nejprve Suchan vychytal Janků a poté si poradil i s dorážkou Šagáta, o chvíli později už se ale slovenský forvard Šagát nemýlil a rozhodl o tom, že si Lvi odvezli z Havlíčkova Brodu veledůležité body.

Havlíčkův Brod – Ústečtí Lvi 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)

Branky a nahrávky: 47. Voj. Němec (Endál, Meidl) – 43. Pajič (Rod), 59. Šagát (Janků), 60. Diviš (Pajič). Rozhodčí: Wagner – Hejl, Žídek. Vyloučení: 7:6, navíc Holec (Havl. Brod) 10 min. os. trest. Bez využití. Diváci: 1080.

Havlíčkův Brod: Suchan – Morava, Zítka, Sova, Krejčík, A. Jelínek, Vošmik, Soldán, Pavlík – Zábranský, Holec, Knotek, Stromko, Švańhal, Zohorna, Endál, Fiedler, Voj. Němec, Meidl, Rytnauer, Szabo. Trenér: Novák.

Ústečtí Lvi: Orct – K. Černý, L. Poživil, Boháč, Klobouček, Gureň, Hořava, Němeček – Diviš, Janků, Čurilla, Rod, Kloz, Hampl, Šagát, Handlovský, Pajič, Hanzl, Ludvík, Hovorka. Trenér: Rosol.