Nejprve se prosadil ústecký Pajič, domácí celek ale srovnal Němcem. Když už se zdálo, že zápas nebude mít po šedesáti minutách vítěze, trefil se Šagát a gól rozčílil domácího gólmana Suchana.

„Ale rozčiloval se jen on, byl to jasný gól, Suchan zřejmě špatně viděl puk, navíc domácí lavička vůbec neprotestovala,“ tvrdí k utkání hostující kouč Petr Rosol.

Domácí se potom pokusili hru bez brankáře a Diviš přesnou trefou stav zpečetil.

„Havlíčkův Brod je doma silný, před námi zde dostal osm branek Chomutov. S výhrou jsem maximálně spokojený,“ říká Rosol, jehož svěřenci hostí Chomutov v dalším kole a v případě výhry by měli našlápnuto k celkovému vítězství v soutěži.

„Chomutov je pro nás, stejně jako pro fanoušky prestižní soupeř, ale ať utkání dopadne výhrou jednoho, nebo druhého soupeře, rozhodovat se bude až v závěrečných kolech,“ je přesvědčený Rosol. Tomu musí dělat radost i výsledky celku Litoměřic, ústecké farmy. Tým prošpikovaný hráči z Ústí, vyhrál popáté v řadě za tři body. Tentokrát dokázal porazit 3:2 Kadaň a už se dostal na příčku, která zaručuje účast v předkole play off.

„Hrají teď dobře a my zde máme hráče, které si pak na konci přestupního termínu stáhneme. Jde o gólmana Salfického a další trojici hráčů, kterou tvoří Vobořil, Sklenička a Heinisch.