Čtyři zápasy před koncem nadstavbové části tak partička kolem kouče Petra Rosola stále drží sedmibodový náskok před druhým Chomutovem.

Vstup do utkání na ledě Orlů přitom Severočechům nevyšel a už po dvou minutách hry se museli bránit přesilové hře soupeře po faulu Janků. Početní výhodu ale domácí využít nedokázali. Lvi se do zápasu dostali po deseti minutách hry, ani oni ale svou přesilovku nevyužili.

První branky se diváci na znojemském stadionu dočkali až v 18. minutě. Nová posila Slovanu Jaroslav Roubík našla v početní výhodě zcela volného Pajiče a ten otevřel střelecký účet zápasu.

Dvoubrankový náskok dal Slovanu krátce po polovině klání talentovaný útočník Kloz, když prostřelil po nahrávce Hanzla gólmana Kacetla. Domácí hokejisté ale zbraně nesložili a v následných chvílích to v brankovišti Lvů pořádně hořelo. Francouz ale všechny pokusy Orlů zlikvidoval.

Ústecký gólman lovil puk ze své sítě až na začátku třetí třetiny, když ho překonal Jarůšek a vrátil tak Moravanům naději na zisk bodů. Ta měla ale jepičí život. Už o tři minuty později si totiž v početní výhodě Kloz zopakoval úspěšnou spolupráci s Hanzlem, když tentokrát přihrával a Ústečtí Lvi znovu vedli o dva góly.

Zbytek duelu už si Severočeši ohlídali a mohli se tak radovat z další cenné výhry, která je přiblížila k prvenství v nadstavbové čás­ti.

Znojemští Orli – Ústečtí Lvi 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 43. Jarůšek (Komínek) – 18. Pajič (Roubík, Poživil), 31. Kloz (Hanzl), 46. Hanzl (Kloz, Klobouček). Rozhodčí: Vampola – Guth, Rittich. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:2. Diváci: 1410.

Znojmo: Kacetl – Štach, Pospíšil, Novák, Pláněk, Klimeš, David, Stehlík, Kolafa – Říha, Trojan, Lev, Podešva, Lattner, Jarůšek, Bartoš, Komínek, Vyletelka, Kovalský. Trenér: Soudek.

Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Gureň, Klobouček, K. Černý, Poživil, P. Hořava, Boháč – Šagát, Mikulík, Ludvík, Alinč, Hampl, Janků, Pajič, Diviš, Kloz, Hanzl, Handlovský, Rod, Roubík. Trenér: Rosol.