„Jihlava letos prokazuje, že má hodně kvalitní tým. Chvíli dokonce vedla tabulku,“ upozorňuje před utkáním trenér Lvů Petr Rosol a pokračuje: „Víme, že to bude těžký zápas, ale chceme navázat na výhru ve Znojmě, hrát ze zabezpečené obrany a přivézt domů tři body,“ říká kouč.

Ani tentokrát však nebude mít k dispozici kompletní sestavu, k dlouhodobě zraněným Pazourkovi, Kankovi, Zemanovi a Pojkarovi totiž přibyl i forvard Čurilla.

Oba soupeři se v letošní sezoně střetli už třikrát. Dvakrát se z výhry radovali Ústečané, když vyhráli v Jihlavě 3:1 a doma poté 4:2, jednou se ale radovali hráči z Vysočiny, když hned v prvním letošním klání šokovali publikum v ústecké Zlatopramen Aréně a za vítězství 3:2 si ze severu Čech odvezli všechny body. V dnešním souboji tak mohou hráči Dukly v případě výhry vzájemnou bilanci vyrovnat.

Janků a Hovorka budou pomáhat Kladnu

Kladno – Dva útočníci Ústeckých Lvů budou v následujících dnech pomáhat v kádru extraligového Kladna. Nestárnoucí legenda Pavel Janků odchází na střídavé starty, Marek Hovorka zase na hostování do konce letošní sezony.

„Pavla Janků jsme angažovali na střídavý start z jediného důvodu – ve spoustě utkání nám chyběl k úspěchu třeba jeden gól. A ty Pavel střílet umí, v Ústí navíc hraje letos opravdu dobře,“ řekl sportovní ředitel Kladna Milan Volf.

Kladenský oddíl si navíc zajistil také služby Marka Hovorky, který už Kladnu na podzim pomáhal. Hovorkovu smlouvu Kladno převzalo a působit zde bude do konce letošní sezony. (rm)