Před druhým Chomutovem, který v sobotu zvítězil v Hradci Králové 4:1, však mají tři kola před koncem stále slušný pětibodový náskok.

Vstup do utkání Ústečanům nevyšel, už po sedmi vteřinách hry usedl na trestnou lavici po faulu na protihráče Mikulík a přestože se Lvi v oslabení ubránili, pouhých osm vteřin po jeho návratu na led otevřel skóre zápasu ranou pod víko domácí obránce Šidlík.

Další oslabení vyšlo hráčům Slovanu o poznání lépe. V 10. minutě odešel pykat za svůj faul na Bakuse hostující Klobouček, už po půl minutě ale z trestné lavice sledoval únik a vyrovnávací trefu Mikulíka.

Gól při vlastním oslabení Severočechy evidentně povzbudil a už na začátku 13. minuty šli do vedení. Ani tentokrát však branka nepadla při standardním počtu hráčů na ledě, faul Kucsery totiž potrestal svou druhou trefou v utkání agilní Mikulík.

Lvi se ale z vedení dlouho neradovali. Už o minutu později totiž rozhodčí vyloučili sekajícího Hampla a domácí zásluhou Čachotského využili přesilovou hru a uzavřeli skóre velmi zajímavé třetiny.

Jestli se v první části zápasu diváci v jihlavské aréně bavili, ve druhé asi nadšení nebyli. K vidění byl sice rychlý hokej, chyběly mu ale góly. Ve 26. minutě spálil největší šanci Padělek, když trefil jen tyč Francouzovy svatyně.

Do konce základní hrací doby se už diváci další branky nedočkali a když pak vítěze neurčilo ani pětiminutové prodloužení, přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hráči z Vysočiny a Padělek nakonec rozhodl o tom, že bonusový bod zůstal doma.

Dukla Jihlava – Ústečtí Lvi 3:2 po sam. nájezdech (2:2, 0:0, 0:0 – 0:0)

Branky a nahrávky: 3. Šidlík (Maliník, Sojčík), 15. Čachotský (Ficenc, Staněk), 66. rozh. nájezd Padělek – 10. Mikulík, 13. Mikulík (Šagát, Klobouček). Rozhodčí: Úlehla – Lučan, Svoboda. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 3542.

Jihlava: Řehoř – Ficenc, Kaláb, Šidlík, Dobrovolný, Staněk, Jaroš, Zelený – Hodek, Bakus, Čachotský – Jeslínek, Maliník, Kucsera – Sojčík, Padělek, Škumát – Zeman, Protasenja, Krupka. Trenér: Vlk.

Ústečtí Lvi: Francouz – Němeček, Gureň, Klobouček, K. Černý, L. Poživil, P. Hořava – Šagát, Mikulík, Ludvík – Rod, Alinč, Hampl – Roubík, Pajič, Diviš – Kloz, R. Hanzl, Handlovský. Trenér: Rosol.